Sprawdzian dla szóstoklasistów w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu Drukuj
13.04.2007.

Wczoraj, 12 kwietnia, do pierwszego ważnego egzaminu przystąpili uczniowie klas szóstych. “Sprawdzian dla szóstoklasistów” to pierwszy egzamin zewnętrzny z jakim dzieci muszą się zmierzyć w czasie nauki szkolnej. Następne to egzamin gimnazjalny i maturalny. Egzaminy te określa się mianem zewnętrznych, gdyż obowiązują tutaj pewne rygory. Testy układa w tej samej wersji dla wszystkich szkół w Polsce Centralna Komisja Egzaminacyjna, prace uczniów są kodowane, a sprawdzają je nauczyciele – egzaminatorzy.
   
W tym roku sprawdzian był zatytułowany “W szkole” i składał się z 28 zadań z: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Wśród nich było jedno krótkie wypracowanie na temat "Opisz koleżankę lub kolegę ze szkoły" oraz dwu-, trzyzdaniową odpowiedź na pytanie "Co w szkole lubisz najbardziej i dlaczego?".

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu egzaminowanych było 84 uczniów. Wyniki szóstoklasiści poznają w maju. Maksymalnie można zdobyć ze sprawdzianu 40 pkt, ale nie można go nie zdać - każdy szóstoklasista, który do niego przystąpił i tak pójdzie dalej do gimnazjum.

Więcej zdjęć na www.kopernik.webd.pl 

“Sprawdzian dla szóstoklasistów” w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu

“Sprawdzian dla szóstoklasistów” w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl