PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok informuje, że w związku z planowanymi pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej na terenie działania Rejonu Energetycznego Bielsk Podlaski.

Dodatkowych informacji udziela: Centrum Dyspozytorskie Bielsk Podlaski tel. 85 740 53 34 (całodobowo) lub 991

Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu uruchomił wypożyczalnię rowerów, która mieści się przy Punkcie Informacji Turystycznej w Ciechanowcu pl. 3 Maja 31.

Wypożyczalnia jest czynna w godzinach otwarcia PIT.

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu rozpoczęło częściowe udostępnianie ekspozycji turystom. Na terenie muzeum w czasie trwania epidemii będą obowiązywały nowe zasady,

Ograniczenie liczby osób jednocześnie zwiedzających, ograniczony czas przebywania na terenie muzeum, czy zwiedzanie bez usługi przewodnickiej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do udziału w IV Majowym Konkursie Jednego Wiersza. Na laureatów najlepszych utworów czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do wszystkich, którzy odczuwają potrzebę wypowiadania się mową wiązaną - zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jeden utwór poetycki o dowolnej tematyce.

W wiosennej akcji szczepień, celem skutecznego zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących, w terminie od 18 do 23 maja 2020 r. na terenie województwa podlaskiego, zostaną wyłożone przynęty ze szczepionką metodą zrzutów z samolotów.

Zrzutem objęte będą kompleksy leśne, pola, łąki itp. z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych.