Na terenie całego kraju jest prowadzony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. To niezwykle ważne badanie statystyczne obejmujące całą populację mieszkańców Polski. Jest ono realizowane raz na 10 lat. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań daje mieszkańcom możliwość spisania się samodzielnie - przez telefon lub za pośrednictwem internetu. Osoby, które nie wypełniły obowiązku udziału w spisie, powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów.

 

Gminne Biuro Spisowe informuje, że na terenie Gminy Ciechanowiec Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest przeprowadzany przez czterech rachmistrzów spisowych:

  • Justyna Pełszyk
  • Monika Poniatowska
  • Agnieszka Zalewska
  • Elżbieta Żero.

 

Rachmistrzowie spisowi będą legitymować się identyfikatorem, tożsamość osoby będzie można także sprawdzić dzwoniąc na infolinię spisową: 22 279 99 99, bądź też na stronie internetowej www.spis.gov.pl

 

Rachmistrzowie spisowi dzwonią do mieszkańców z numerów telefonów zaczynających się kierunkowym 22…. Wywiady telefoniczne oraz bezpośrednie będą realizowane do 30 września 2021 r.

 

Samospisu można dokonać także w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu. Zorganizowane jest tu stanowisko spisowe - można skorzystać z pomocy pracownika przy wypełnianiu formularza spisowego. Kontakt tel. 86 277 11 45 wew. 29

 

Obowiązkiem spisowym są objęte osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania, a także mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

 

Jak sprawdzić tożsamość rachmistrza?