Ponad 24 litry krwi zebrano w Ciechanowcu podczas akcji Motoserce

4 czerwca w Ciechanowcu odbyła się akcja „Motoserce”. Wydarzeniu towarzyszył piknik rodzinny z wieloma atrakcjami oraz zawody spławikowe. Już od godziny 10.00 na placu przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu pojawili się motocykliści oraz mieszkańcy.

Celem akcji była promocja krwiodawstwa i zbiórka krwi. W specjalnie podstawionym krwiobusie oraz punkcie mobilnym zorganizowanym w sali gimnastycznej ten cenny surowiec oddało 72 osoby, dzięki którym łącznie zebrano 32,4 litra. To 10 litrów więcej, niż udało się zebrać w ubiegłym roku.

 

Na uczestników pikniku czekały stoiska kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Ciechanowiec, gdzie można było zjeść regionalne specjały oraz rozmaite słodkości. Nie zabrakło pierogów, dań z grilla, czy olbrzymiej waty cukrowej. Najmłodsi uczestnicy mogli spędzić czas na dmuchanym placu zabaw, skorzystać z rozmaitych animacji oraz sprawdzić się na torze przygotowanym przez uczniów i nauczycieli z Oddziałów Przygotowania Wojskowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

 

Zgromadzonym czas umilały występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych: Akwarele oraz SPOKOO; formacja uczniów i nauczycieli ZSOiZ w Ciechanowcu w składzie: Paweł Charubin, Łukasz Kloc, Stanisław Panas, Aleksandra Szcześniak, Aleksandra Stryjek; duet Sylena, czyli Sylwia Puchalska i Marlena Pietraniuk, zespoły WOODCINJER oraz WSB.

 

W trakcie pikniku odbył się pokaz ratownictwa w wykonaniu druhów i członków MDP z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu. Strażacy przygotowali pokaz ratownictwa technicznego oraz gaszenie oleju - to właściwe oraz efekt, jaki powstanie w przypadku próby gaszenia wodą. Natomiast w Strefie Morsa, do wspólnego morsowania zachęcali Morsy Team Ciechanowiec. Z kolei rodzinne zawody spławikowe zorganizowane przez Koło Wędkarskie Jazgarz nr 87, odbyły się nad zalewem w Ciechanowcu. W zawodach wzięło udział 20 osób - 7 rodzin. Każdy uczestnik zawodów został nagrodzony.

 

fot. Organizatorzy
fot. www.wysokomazowiecki24.pl