W aplikacji mobilnej mObywatel pojawiła się kolejna usługa cyfrowa – mobilna Karta Dużej Rodziny (mKDR), która będzie sporym ułatwieniem dla rodzin.

Karta Dużej Rodziny to popularny system zniżek i uprawnień dla rodzin "3+" - zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. 

 

Osoby, którym przyznano prawo do Karty Dużej Rodziny i posiadają ważny polski dowód osobisty w przypadku dorosłej osoby oraz posiadające mLegitymację szkolną w przypadku  dziecka, mogą wyświetlać KDR w bezpłatnej aplikacji mObywatel. Aplikację można pobrać z Google Play lub App Store. Rodzice i małżonkowie rodziców mogą wyświetlać w niej również Karty pozostałych członków rodziny. Aplikacja mObywatel pozwala na przekierowanie użytkowników na portal Emp@tia, gdzie znajduje się mapa partnerów KDR wraz z lokalizacjami i opisem zniżek.

 

Członkowie rodzin wielodzietnych niezmiennie mogą korzystać z tradycyjnych ( plastikowych) Kart Dużej Rodziny. Szczegółowe informacje na temat KDR w aplikacji mObywatel znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.