Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowcu rozpoczęli siódmy rok edukacji.

Uroczystość inauguracyjna odbyła się sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej z udziałem Burmistrza Ciechanowca Eugeniusza Święckiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Karolewskiego. Cztery osoby, które dołączyły do stowarzyszenia otrzymały indeksy i rozpoczęły edukację. Wykład inauguracyjny „Z uśmiechem Ci do twarzy. Dobry humor - lepsze życie” wygłosił Jacek Łapiński.

Całość inauguracji uświetnił występ grupy teatralnej Stowarzyszenia „Perlejewo Łączy”.

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciechanowcu prowadzi działania w formie wykładów, warsztatów, spotkań integracyjnych i wyjazdów poznawczych. Celem działania organizacji jest aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna seniorów, promocja zdrowego stylu życia, podejmowanie działań na rzecz ludzi starszych i niepełnosprawnych, promocja kultury regionalnej, integrowanie środowiska seniorów, kultywowanie tradycji, historii i dziedzictwa kultury polskiej, współpraca z prasą lokalną i regionalną, propagowanie wolontariatu, praca na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, współpraca z innymi stowarzyszeniami.

 

Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Zofia Januszkiewicz-Diakowska

 

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku
Adres korespondencyjny: ul. Szkolna 7c/14, 18-230 Ciechanowiec
tel. 606 170 063
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

025a

 

025b

 

025c

 

025d

 

014d

 

014e

 

                                       fot. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciechanowcu