Szanowni Państwo, w związku z rosnącą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia pandemią, zwracam się do wszystkich mieszkańców Gminy Ciechanowiec o pozostawanie w domach, zachowanie spokoju i rozsądku oraz wsparcie w tym trudnym momencie. Chodzi o zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. To dla nas sprawdzian, by wykazać się odpowiedzialnością, dyscypliną, ale też zrozumieniem.

Apeluję o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy, proszę gospodarzy budynków wielorodzinnych o codzienną dezynfekcję pomieszczeń wspólnych, klamek, drzwi wejściowych do klatek, domofonów oraz włączników świateł we wszystkich budynkach. Proszę także o mycie klatek schodowych z dodatkiem środków dezynfekujących.

 

W Polsce liczba zakażeń wzrasta z każdym dniem, w województwie podlaskim też są zdiagnozowane przypadki. Wobec powyższego musimy zwracać szczególna uwagę na zachowanie profilaktyki i higieny.

 

Burmistrz Ciechanowca
Eugeniusz Święcki