W pierwszy weekend wakacji w Ciechanowcu rozpoczęły się obchody Nocy Świętojańskiej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wydarzenie to miało zupełnie inną formę niż w latach poprzednich.

W piątkowy wieczór (26.06), w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się koncert „Echa Nocy Świętojańskiej’’. Na ciechanowieckiej scenie wystąpili lokalni artyści: Sylwia Puchalska, Marlena Pietraniuk i Zbigniew Derewońko.

Publiczność miała okazję wysłuchać utworów z repertuaru Stanisławy Celińskiej, Bułata Okudżawy, Iwony Niedzielskiej i Edyty Geppert. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na sali, koncert był dodatkowo transmitowany online.


W sobotę (27.06) został rozstrzygnięty „Konkurs na Najpiękniejszy Wianek”. Jury pierwszym miejscem nagrodziło Błażeja Bachorka, drugie miejsce zajęła Zosia Komuda, trzecie miejsce Julia Bachorek oraz Lena i Staś Boruciak. Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie w konkursie Pawłowi Derewońko. Po rozstrzygnięciu konkursu, zgodnie z tradycją wianki zostały puszczone przez dziewczęta na wodę.

 

Link do retransmisji koncertu: https://youtu.be/U1YaYxGcqPU
Nagranie: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych „Harmonia”

 

 

fot. S.Szcześniak, COKiS