2 lipca premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę w powiecie wysokomazowieckim.

Podczas spotkania w Wysokiem Mazowieckiem szef rządu wręczył przedstawicielom władz powiatowych i gminnych czeki z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda.

 

Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki odebrał symboliczny czek na kwotę 1 444 733 zł

 

W spotkaniu z premierem udział wzięli Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie, Jarosław Siekierko, Poseł na Sejm RP Adam Andruszkiewicz, Senator RP Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, a także wójtowie i burmistrzowie gmin z powiatu wysokomazowieckiego, radni szczebla gminnego i powiatowego, przedstawiciele jednostek organizacyjnych i mieszkańcy.

 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to 6 mld zł dla gmin i powiatów w całej Polsce. Dodatkowe środki będą także wsparciem dla polskich małych i średnich firm, które wykonują samorządowe inwestycje. Na szczególne wsparcie mogą liczyć gminy wiejskie i miejsko-wiejskie, które bez względu na rozmiar dostaną co najmniej pół mln zł. Łącznie trafi do nich ponad 2,6 mld zł. Środki będzie można wykorzystać na lokalne potrzeby takie jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację czy budowę infrastruktury drogowej. W województwie podlaskim przewidywana skala pomocy w ramach Funduszu to prawie 230 mln zł: ponad 43 mln zł dla powiatów i ponad 183 mln zł dla gmin.

 

 

fot. Kancelaria Premiera, Podlaski Urząd Wojewódzki, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem