Tarcza Antykryzysowa to pakiet rozwiązań, który pomoże polskim firmom i ich pracownikom w przejściu przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Informacje o wszystkich narzędziach, jakie oferuje Tarcza i sposobach wnioskowania o pomoc, znaleźć można na uruchomionej stronie internetowej: www.gov.pl/TarczaAntykryzysowa.

Na stronie można znaleźć komplet informacji o Tarczy Antykryzysowej, w tym o rozwiązaniach, za które odpowiadają instytucje publiczne i agencje. Witryna również przekierowuje na strony, na których można złożyć elektroniczny wniosek w danej sprawie.

 

Przede wszystkim klienci

Stronę jest zbudowana w ten sposób, aby każdy klient mógł w szybki sposób znaleźć dedykowane dla siebie narzędzie. Pakiet ustaw proponuje rozwiązania dla różnych grup społecznych - dlatego to z myślą o nich zaprojektowano architekturę informacji i ścieżkę dojścia do poszczególnych produktów.

Informacje i produkty znajdą łatwo m.in.:

  • przedsiębiorcy
  • pracownicy
  • organizacje społeczne i instytucje kultury
  • samorządy
  • rolnicy
  • a także przedstawiciele poszczególnych branż - transportowej, budowlanej, turystycznej.

 

Infolinia i FAQ

Komu przysługuje wsparcie, na czym polega, w jakim zakresie jest przyznawane? Odpowiedzi na te i inne pytania umieszczono w zakładce „Pytania i odpowiedzi”, która będzie na bieżąco uzupełniana.

Od 2 kwietnia ruszyła także infolinia dla przedsiębiorców. Oprócz tego wszyscy użytkownicy strony będą mogli zadawać pytania poprzez ankietę wbudowaną w stronę w zakładce "Pytania i odpowiedzi".

 

Wszystkie usługi w jednym miejscu

Witryna będzie przekierowywać na strony, na których można złożyć elektroniczny wniosek w danej sprawie. Z uwagi na złożoność wielu mechanizmów pomocowych oraz szeroką gamę oferowanych w pakiecie produktów, strona będzie cały czas ewoluowała.

 

pobierz

Tarcza Antykryzysowa

 

źródło: Ministerstwo Rozwoju