Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego realizuje projekt unijny z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Trwa nabór wniosków w ramach projektu „Pożyczka Termomodernizacyjna dla Przedsiębiorstw”.

Środki mogą być przeznaczone na projekty, które prowadzą do poprawy efektywności energetycznej budynków i instalacji o minimum 25% w stosunku do stanu wyjściowego, określonego w audycie energetycznym.

 

Maksymalna kwota pożyczki wynosi 1 000 000 zł i może zostać udzielona na 10 lat. Oprocentowanie wynosi 0 %. Prowizja wynosi 0%. Nie jest wymagany wkład własny.
Katalog celów finansowania jest bardzo szeroki. Pożyczki mogą zostać przeznaczone na wszelkie inwestycje związane z poprawą efektywności energetycznej przedsiębiorstwa w tym modernizację energetyczną budynków, ocieplenie, wymianę okien i drzwi, wymiana oświetlenia, OZE, przebudowę systemów grzewczych, wentylacyjnych, instalacje systemów odzyskiwania energii itd.

 

Procedura ubiegania się o pożyczkę wygląda następująco:

  • należy pobrać i uzupełnić wniosek wraz z załącznikami dostępne na stronie http://pozyczkowy.com.pl/dokumenty-do-pobrania/pozyczka-termomodernizacyjna/ (dokumentem koniecznym jest audyt energetyczny w których zostanie wykazana poprawa efektywności energetycznej budynków i instalacji o minimum 25% w stosunku do stanu wyjściowego)
  • należy dostarczyć wniosek wraz załącznikami do PFRR

 

Wniosek zostanie rozpatrzony w ciągu maksymalnie 21 dni od otrzymania przez PFRR kompletnej dokumentacji. Nabór ma charakter ciągły do wyczerpania środków. Decyduje kolejność wpływu wniosków.

Więcej informacji na stronie www.pozyczkowy.com.pl

Zapraszamy do kontaktu z doradcą i umówienia spotkania w siedzibie PFRR w Białymstoku, ul. Starobojarska 15 tel. 85 74 08 668/671