Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu na przełomie sierpnia i września 2019 r. wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych, osiągając bardzo dobre rezultaty sportowe, które dają im obecnie miejsca w pierwszej, drugiej i trzeciej dziesiątce najlepszych wyników w kraju.

Na lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Młodzików w Olecku uczniowie ZSOiZ zdobyli siedem medali, a na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkoatletyce w Białymstoku dziewięć medali.

Młodzież trenuje i przygotowuje do zawodów nauczyciel i trener Cezary Koziarski, współpracujący od lat z dwoma klubami lekkoatletycznymi: LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża i UKS Liceum Sportowe Łomża.

30 sierpnia odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodzików w Olecku. Uczniowie ZSOiZ zdobyli na nich siedem medali:

• Natalia Wrzesińska - złoto w rzucie dyskiem oraz złoto w pchnięciu kulą
  • Wiktoria Kurek - złoto w rzucie oszczepem
  • Krystian Gontarczuk – srebro w biegu na 200 m przez płotki oraz brąz w skoku w dal
  • Joanna Wojtkowska - srebro w rzucie oszczepem
  • Kamila Wojtkowska - brąz w skoku wzwyż.

Z kolei 8 września miały miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce w Białymstoku. Rywalizowali na nich zawodnicy z województw podlaskiego i lubelskiego. Ciechanowieccy sportowcy zdobyli tam dziewięć medali:

• Natalia Wrzesińska - złoto w rzucie dyskiem oraz brąz w pchnięciu kulą
  • Rafał Konobrocki - srebro w biegu na 100 oraz srebro w biegu na 300 m
  • Krystian Gontarczuk - srebro w biegu na 200 m przez płotki oraz brąz w skoku w dal
  • Natalia Tymińska – srebro w pchnięciu kulą i brąz w rzucie dyskiem
  • Wiktoria Kurek - srebro w rzucie oszczepem.
  • Joanna Wojtkowska - czwarte miejsce w rzucie oszczepem.

Natalia Wrzesińska wygrywając swoją konkurencję w rzucie dyskiem - uzyskała kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w Tarnowie 21-22 września 2019 r.