Rajd historyczny pamięci kapitana Władysława Łukasiuka  ps. „Młot” - od Tokar do Czaji-Wólka

W dniach 11-13 czerwca odbył się rajd historyczny pamięci kpt. Władysława Łukasiuka ps. „Młot”. Trzydniowy objazd zakończył się Czajach-Wólce w gminie Ciechanowiec, w miejscu śmierci kapitana.

Uroczystości rozpoczęły się w miejscowości Tokary w gminie Korczew, gdzie odprawiono mszę świętą polową i odsłonięto tablicę pamiątkową dedykowaną kpt. Władysławowi Łukasiukowi. Tokary są rodzinną miejscowością „Młota” - tam się urodził i spędził dzieciństwo.

Kolejny nabór na stanowisko Dyrektora żłobka miejskiego w Ciechanowcu

Burmistrz Ciechanowca ponownie ogłosił nabór w drodze konkursu na wolne stanowisko Dyrektora jednostki budżetowej „Akademia Odkrywców - Żłobek Miejski” w Ciechanowcu.

Pierwszy nabór został ogłoszony 31 maja 2021 r. W odpowiedzi na ogłoszenie o naborze nie wpłynęła żadna aplikacja. 14 czerwca 2021 r. konkurs na stanowisko Dyrektora został ogłoszony ponownie.

https://www.ciechanowiec.pl/turystyka/ciechanowiec-zaprasza

W niedzielę, 20 czerwca na Targowisku Miejskim w Ciechanowcu odbędzie się kolejny Festiwal Staroci. Zapraszamy wszystkich hobbystów, kolekcjonerów, pasjonatów staroci i przedmiotów z duszą.

Poprzednie edycje Festiwalu spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i kupujących. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie, a weekendowe spotkania z historią na stałe wpiszą się w ciechanowiecki kalendarz i będą jedną z największych giełd antyków w regionie, a może i w kraju.

Sołecki Dzień Dziecka w Skórcu - dużo dobrej zabawy, niespodzianek a przede wszystkim wiele radości

W czwartek, 3 czerwca dzieci z Sołectwa Skórzec świętowały swój Dzień Dziecka, przygotowany dla nich przez Koło Gospodyń Wiejskich „Skórzeckie Perełki”.

W organizację imprezy, zaangażowali się mieszkańcy Skórca - na dzieci i rodziców czekało wiele atrakcji sportowych i kulinarnych.

Gmina Ciechanowiec przystąpiła do kampanii edukacyjnej "Otwórz się na pomoc"

W dobie pandemii troska o zdrowie jest dla wielu osób tematem numer jeden. Zdarza się jednak, że zdrowie psychiczne jest przez nas zaniedbywane. Zamknięcie, izolacja i nowe lęki związane z obecną sytuacją sprawiają, że coraz więcej ludzi przejawia objawy i boryka się z objawami depresji.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, Gmina Ciechanowiec przystąpiła do kampanii edukacyjnej „Otwórz się na pomoc”, przygotowanej przez Polska Press Sp. z o.o.