Wszystkim Paniom, wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet

Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet.

Z tej okazji życzymy Paniom wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, samych sukcesów, dużo radości i niekończącego się szczęścia, a na co dzień uśmiechu na twarzy.

Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Karolewski
Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki

Jaką szkołę średnią wybrać - nabór do klasy o profilu wojskowym

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice z pewnością właśnie teraz zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. Jedną z popularniejszych opcji jest wybór klasy o profilu wojskowym.

Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostania żołnierzami.Na początek warto sprawdzić, gdzie jest najbliższa szkoła, które bierze udział w projektach edukacyjnych MON.

Liczymy się dla Polski - Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpocznie się już 1 kwietnia. Obecnie trwają prace organizacyjne i przygotowawcze. To niezwykle ważne badanie statystyczne obejmujące całą populację mieszkańców Polski. Jest ono realizowane raz na 10 lat.

Obowiązkiem spisowym będą objęte: osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Burmistrz Ciechanowca zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet

Burmistrz Ciechanowca zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 7 marca o godz. 16.00 w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu ul. Mostowa 8.

Ze względu na panujące obostrzenia, rezerwacja miejsc do 5 marca 2021 r. pod numerem telefonu 518 877 020 (wtorek-sobota w godz. 8.00-16.00).

Uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ciechanowcu

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ze względu na panującą pandemię i związane z nią wymogi sanitarne programy tegorocznych obchodów w całej Polsce zostały ograniczone, podobnie było w Ciechanowcu.

Delegacja ciechanowieckiego samorządu złożyła kwiaty i zapaliła znicze w miejscu symbolicznie związanym z obchodami tego święta - pod pomnikiem braci Lucjana i Zygmunta Marchelów, żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.