W czwartek na targu Drukuj
16.08.2007.

Na odbywającym się co tydzień w czwartek targu kwitnie handel. Sprzedawcy oferują szeroką gamę produktów, wśród których każdy kupujący znajdzie coś dla siebie. Z pewnością warto wybrać się na zakupy właśnie teraz, kiedy kończy się letni okres, a co za tym idzie, sezon zbiorów niektórych warzyw i owoców.
   
Od wczesnego ranka na ciechanowieckim targowisku panował wzmożony ruch. Ceny poszczególnych asortymentów utrzymywały się na korzystnym poziomie, jednak przed zrobieniem zakupów warto sprawdzić je w kilku miejscach.

Dużą popularnością tradycyjnie cieszyły się świeże warzywa i smaczne, wakacyjne odmiany owoców. Śliwki węgierki można było kupić już za 4 zł/kg, brzoskwinie od 4,50 do 5 zł/kg, banany od 4 zł/kg, gruszki (klapsa) od 3,50 do 4 zł/kg, winogrona od 5 zł/kg. Na targu pojawiły się warzywa korzeniowe, takie jak buraki w cenie od 1 do 2 zł/kg, czy marchew - od 1,50 zł/kg. Ceny kapusty kształtują się w przedziale od 2 do 4 zł/kg, papryki od 3 do 4 zł/kg, pomidorów od 1,50 do 2 zł/kg a ogórków od 50 gr do 1 zł/kg. 

Na stoiskach z kwiatami dostępne były m.in.: begonia stale kwitnąca za 1,50 zł, kwitnąca późnym latem i jesienią dalia w cenie 3 zł, niecierpek po 4 zł. Ponadto szeroki wybór roślin doniczkowych w cenie do 7 zł. 

Na placu targowym duży ruch panował wśród stoisk z letnią odzieżą, których właściciele oferują niemal wszystkie elementy ubioru dla każdego. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak punkty sprzedaży zeszytów, plecaków, przyborów szkolnych i wszystkiego, co już wkrótce przyda się każdemu uczniowi.
W czwartek na targu


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl