Dzień św. Huberta - święto myśliwych w Kole Łowieckim "Rogacz" Drukuj
06.11.2007.

Myśliwi z Koła Łowieckiego “Rogacz” w Ciechanowcu rozpoczęli obchody dnia św. Huberta wcześnie rano mszą świętą, po czym udali się na jedno z trzech, obok polowania wigilijnego i sylwestrowego, najbardziej uroczystych polowań w roku.
   
Po polowaniu, w którym wzięło udział 25 myśliwych i 7 osób naganki, uczestnicy uroczystości spotkali się na strzelnicy myśliwskiej. W czasie polowania pozyskano trzy wycinki czyli dziki w trzecim roku życia (dwa od razu, trzeciego dostrzelono w niedzielę). Zakończeniem polowania był pokot, w czasie którego myśliwym, którzy strzelili zwierzynę wręczono złom czyli ułamany kawałek gałązki. Złom myśliwy dzieli na części - jedną wkłada do pyska zwierzyny jako ostatni kęs, drugą kładzie na ranie postrzałowej, a resztę wkłada za wstążkę kapelusza. Królami polowania zostali ex equo Wincenty Murawski i Waldemar Osipiński.
   
Święto myśliwych było okazją do wręczenia Złotego Medalu Zasługi Łowieckiej panu Henrykowi Krasiejko, członkowi Koła Łowieckiego “Rogacz” od początku jego powstania. Dyplomy uznania za pracę społeczną w Kole otrzymali Henryk Kulczakiewicz, Ryszard Deniziak, Zygmunt Siedlecki i Aleksander Wakuluk.
   
Dzień św. Huberta zakończyła biesiada myśliwska z pieczenią z dzika i sarny oraz łowieckimi opowieściami.


Dzień św. Huberta – święto myśliwych w Kole Łowieckim „Rogacz”


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl