Rusza nowa perspektywa finansowa na lata 2007-2013 Drukuj
07.11.2007.

Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym przystąpiła do projektu edukacyjnego LEPSZA SZKOŁA W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się konferencja inaugurująca wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013, na którą przybyło prawie 350 gości zainteresowanych nową perspektywą finansową.
   
Województwo podlaskie otrzymało 636,21 mln euro na realizacje działań z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Program ten będzie finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), budżetu państwa, budżetu jednostek samorządu terytorialnego oraz środków prywatnych.
   
Pierwsze konkursy związane z transportem drogowym mają ruszyć jeszcze w grudniu 2007r. Nowym warunkiem jaki musi spełnić droga gminna, aby można było ubiegać się o dofinansowanie jej budowy, przebudowy czy remontu jest natężenie ruchu (SDR) przekraczające 200 samochodów na dobę. Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej i Funduszy Strukturalnych Cezary Ołdakowski zapewnił, że do maja 2008 roku ruszą kolejne konkursy z pozostałych osi priorytetowych.
   
Konferencję zakończył panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości, wśród których znajdował się także Burmistrz Ciechanowca oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu.

Rusza nowa perspektywa finansowa na lata 2007-2013 

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl