buy medication online
 
Wystawa "Widoki miast Rzeczypospolitej w grafice..." Drukuj
19.12.2007.

“Widoki miast Rzeczypospolitej w grafice od XVI do XIX ze zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie” to kolejna z wystawa, która powstała w wyniku współpracy Zamku Królewskiego i Muzeum Rolnictwa. Tym razem Zamek Królewski ze swych bogatych zbiorów wybrał dwadzieścia dziewięć grafik pokazujących widoki miast polskich.
   
Wyobrażenia miast, ściśle związane z kartografią, pojawiły się już w starożytności. Wielkie odkrycia geograficzne z końca XV wieku rozbudziły zapotrzebowanie na mapy i książki o nieznanych krainach, a cechą charakterystyczną kartografii średniowiecznej było umieszczanie na mapach dekoracji obrazowych, w których starano się ukazać rangę miast, ich wielkość i wspaniałość. Duży wpływ na spopularyzowanie tego typu wydawnictw miało wynalezienie w XV wieku druku i upowszechnienie techniki drzeworytniczej, a później miedziorytniczej.
   
Wystawa prezentowana jest w dwóch salach wystawienniczych – w pierwszej pokazano prace różnych autorów od XVI do XVIII wieku, druga sala poświęcona jest tworzącemu w XIX wieku, polskiemu twórcy obrazowej dokumentacji topograficznej, Napoleonowi Ordzie.
   
Otwarcia wystawy i prezentacji zgromadzonych na niej dzieł dokonała Danuta Łuniewicz – Koper, pierwszy zastępca dyrektora zamku Królewskiego w Warszawie. „Widoki miast Rzeczypospolitej…” będzie można ogladać w Ciechanowcu do końca lutego 2008 roku.

Wystawa „Widoki miast Rzeczypospolitej w grafice…”

Wystawa „Widoki miast Rzeczypospolitej w grafice…”

Wystawa „Widoki miast Rzeczypospolitej w grafice…”

 
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card