Program
"Kiedy w nas rozbrzmiewa kolęd czas" Drukuj
24.12.2007.

Nadszedł czas kolędowania i dzielenia się opłatkiem – pamiętali o tym ciechanowieccy licealiści, uczniowie ze Szkoły Podstawowej oraz przedszkolaki, którzy w swoich placówkach zaprezentowali przedstawienia jasełkowe.
   
Licealiści z klasy IIIa przedstawili „Ludową Szopkę Polską” Henryka Jurkowskiego w inscenizacji teatralnej pani Zenony Kotarskiej. Zebrana na sali publiczność mogła zapoznać się ze staropolskim obyczajem wędrówki kolędników z szopką oraz śpiewania kolęd i pastorałek.
   
W Szkole Podstawowej im M. Kopernika już po raz kolejny odbył się festiwal jasełkowy. Uczniowie, wraz z zaproszonymi gośćmi obejrzeli przedstawienie zaprezentowane przez grupę „0b” p. Urszuli Kaczmarek, wraz z towarzyszącym im zespołem Anielskie Nutki, pod kierownictwem Joanny Kuczabo. Kolejne przedstawienie jasełkowe wykonała grupa teatralna pod opieką Beaty Porzezińskej, a czas oczekiwania na szkolną wigilię umilił koncert przygotowany przez Jacka Dudka w wykonaniu zespołu "Akwarelki”.
   
Przedstawienie jasełkowe odbyło się również w Przedszkolu. Maluchy rozbawiły gości przygotowaną inscenizacją, kolędami i świątecznymi wierszykami. Jasełka u przedszkolaków, podobnie jak w Liceum i Szkole Podstawowej, zakończyły się dzieleniem opłatkiem wigilijnym.

          Jasełka w ZSOiZ im. J. Iwaszkiewicza. Więcej zdjęć...    Jasełka w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika. Więcej zdjęć...    Jasełka w Przedszkolu

„Kiedy w nas rozbrzmiewa kolęd czas”

„Kiedy w nas rozbrzmiewa kolęd czas”

„Kiedy w nas rozbrzmiewa kolęd czas”


 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl