Próbna matura 2008 Drukuj
05.03.2008.

 Tegoroczni maturzyści z całej Polski przystąpili 4, 5 i 6 marca do ostatnich przedmaturalnych sprawdzianów. Materiały na próbną maturę przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna, ale arkusze egzaminacyjne będą sprawdzane przez nauczycieli uczących w danej szkole, a nie - jak na majowej maturze - przez egzaminatorów z zewnątrz. Daje to nauczycielom możliwość oceny jak przygotowani są ich uczniowie, i zaplanowania, nad czym powinni z nimi jeszcze popracować.
   
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu do próbnej matury przystąpiło 152 uczniów z czterech klas III Liceum Ogólnokształcącego oraz jednej klasy IV Technikum Ochrony Środowiska. W ZSOiZ w Ciechanowcu 4 marca odbył się egzamin z języka polskiego, w drugim dniu uczniowie zmierzyli się z językiem obcym, a trzeciego dnia odbywały się egzaminy z aż 12 wybranych przez maturzystów przedmiotów.
   
W czasie jesiennej, “nieoficjalnej” próbnej matury, uczniowie mieli okazję poznać procedury, nauczyć się dokładnego czytania poleceń i przygotować się do prawdziwego egzaminu – nad arkuszem z pytaniami można poświęcić tylko określoną ilość czasu i umiejętność rozplanowania tego czasu na poszczególne zadania jest bardzo ważna. Teraz uczniowie mogli przećwiczyć te umiejętności i sprawdzić stan swojej wiedzy.

 
Próbna matura 2008

Próbna matura 2008
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl