Potrzebna pomoc na terapię i leczenie Maćka Kwieka Drukuj
22.04.2008.

Rodzice Maćka Kwieka, 6-letniego autystycznego chłopca z Malca gm.Ciechanowiec, proszą o pomoc w zebraniu funduszy na jego leczenie. Zmiany w zachowaniu dziecka i zahamowaniu rozwoju nastąpiły w drugim roku jego życia. Maciek przestał mówić, zamykał się w swoim świecie. Państwo Kwiekowie nie pogodzili się z tym i zaczęli leczyć zaburzenia metaboliczne u syna. Składa się na to przestrzeganie rygorystycznej diety, przyjmowanie suplementów i leków oraz odtrucie organizmu z metali ciężkich.
   
Na badania i leki wydają większość swoich dochodów, dzięki temu są już wyraźne efekty leczenia. Rozpoczęli odtruwanie. Jednak, aby je kontynuować, potrzebują pomocy serdecznych i życzliwych serc ludzkich.
   
Leczenie Maciusia uzupełniane jest terapią prowadzoną pod kierunkiem Centrum Terapii Synergis w Warszawie. Koszty pomocy specjalistów oraz zakupu leków i prowadzonych badań są ogromne, przekraczają możliwości rodziny Kwieków. „Jest to jednak wielka szansa dla Maćka i całej naszej rodziny, mieszkającej na wsi, z dala od środków organizujących pomoc terapeutyczną dla dzieci z autyzmem” - powiedziała mama Maciusia.
   
Państwo Kwiek zwracają się do wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc, o wsparcie ich działań: „Pomóżcie nam poprowadzić rehabilitację Maćka!”.
   
Jak można pomóc:
   
Maciek znajduje się pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, która udostępniła konto, na które można wpłacać pieniądze na rehabilitację. Osoby, które mają możliwość odliczenia 1% od należnego podatku mogą wskazać Fundację w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT 36L, PIT-37, PIT-38).
   
Należy podać wysokość wnioskowanej (zadeklarowanej) wpłaty, która nie może przekraczać kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego, oraz dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego: nazwa i nr KRS (FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”, nr KRS: 0000037904). W składanym zeznaniu podatkowym należy, w rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem”, wskazać konkretny cel np: „1% PODATKU PRZEKAZUJE NA LECZENIE I REHABILITACJE MACIEJA KWIEKA” Rubryka ta znajduje się bezpośrednio nad wnioskiem o przekazanie 1% podatku należnego. Powyższe informacje zostaną przesłane Fundacji przez organ podatkowy jako uszczegółowienie przekazanej kwoty.
   
Osoby, które nie mogą odliczyć 1% podatku, a chcą pomóc Maćkowi mogą to zrobić dokonując wpłaty na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa PKO BP XV O/Warszawa 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248 z dopiskiem „darowizna na leczenie i rehabilitację Macieja Kwieka”.
Kontakt z rodzicami Maćka: Jerzy i Urszula Kwiekowie tel: (086) 277 27 74 kwiekowie@op.pl
Potrzebna pomoc na terapię i leczenie Maćka Kwieka

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl