Walne zebranie ROD "Pod Gruszą" Drukuj
22.04.2008.

Członkowie Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Pod Gruszą” w Ciechanowcu spotkali się 18 kwietnia w świetlicy COKiS-u na corocznym walnym zebraniu sprawozdawczym. Walne zebranie jednogłośnie przyjęło sprawozdania z działalności w roku 2007 przedstawione przez przedstawicieli Komisji i Zarządu ROD “Pod Gruszą”.
   
Plany działkowców na 2008 rok przewidują dalsze prace przy oczyszczaniu stawu i zagospodarowaniu terenów wokół niego, bieżące prace renowacyjne infrastruktury oraz sporządzenie planów wymiany ogrodzenia. Zarząd będzie się starał o dofinansowanie wymiany ogrodzenia przez Okręgowy Zarząd Podlaski Polskiego Związku Działkowców.
   
Celem rodzinnych ogrodów działkowych jest zapewnienie aktywnego wypoczynku oraz możliwości prowadzenia - przede wszystkim na własny użytek - upraw ogrodniczych. Dla większości działkowców ogrody są źródłem pozyskania tanich warzyw i owoców. Dają one zdrowe i nieskażone plony (potwierdza to wiele badań na zawartość metali ciężkich, które zostały przeprowadzone na obszarze całego kraju). W ostatnich latach pojawiło się wiele osób, które traktują działkę wyłącznie jako teren rekreacyjny – oazę spokoju, miejsce odpoczynku po pracy, gdzie są warunki do bezpiecznej i zdrowej zabawy dla dzieci, gdzie można obcować z przyrodą i spotkać się ze znajomymi przy grillu czy ognisku.
   
Teren ROD „Pod Gruszą” to część rekreacyjna ze stawem i część produkcyjna, na którą składa się 80 działek po 500 m2. W ciechanowieckim ROD użytkowanych jest obecnie 48 ogródków, pozostałe czekają na chętnych do uprawiania działki. Nowi członkowie mają możliwość zajęcia częściowo zagospodarowanych działek (drzewa i krzewy), uzyskują w pierwszym roku zwolnienie z wszelkich opłat oraz mogą uczestniczyć w bezpłatnym kursie szkoleniowym dla nowych działkowców.
   
Prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Pod Gruszą” w Ciechanowcu czeka na telefony od chętnych pod numerem 0 505 677 251.

        
Walne zebranie ROD „Pod Gruszą”

Walne zebranie ROD „Pod Gruszą”
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl