Program
Ciechanowieccy rolnicy w Szewcach Nadolnych Drukuj
21.05.2008.

Ciechanowieccy rolnicy uczestniczyli w szkoleniu wyjazdowym dotyczącym nowych możliwości jakie pojawiły się w hodowli bydła mięsnego. Była to praktyczna część warsztatów pt.: „Produkcja żywca wołowego – szansą dla rolników”, których pierwsza, teoretyczna część odbyła się w październiku.
   
Szkolenie zorganizowane było przez Urząd Miejski w Ciechanowcu, departament Rynków Rolnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego.
   
Po zwiedzeniu dwóch obór należących do hodowców z nieformalnej Grupy Producentów Bydła Rzeźnego w Szewcach Nadolnych w gminie Bedlno w woj. łódzkim, rolnicy spotkali się w Mazowieckim Centrum Rozrodu Bydła w Łowiczu z przedstawicielem Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, gdzie omawiano korzyści wynikające ze zorganizowania grupy producenckiej.
   
Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej otworzyło przed hodowcami nowe i obiecujące perspektywy. W Europie rośnie spożycie mięsa wołowego i poszerzają się rynki zbytu. Ale małym marginalnym podmiotom trudno przetrwać na rynku, więc tworzenie spółdzielni stało się koniecznością.

Ciechanowieccy rolnicy w Szewcach Nadolnych

Ciechanowieccy rolnicy w Szewcach Nadolnych

Ciechanowieccy rolnicy w Szewcach Nadolnych
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl