Derby, regaty i zabawa... 15 sierpnia w Ciechanowcu Drukuj
26.08.2008.

 
Tradycyjne spotkanie obu “stron” Ciechanowca na boisku piłkarskim uzyskało w tym roku nową oprawę – zawodnicy grali w koszulkach z napisami “strona polska – strona ruska” lub “strona ruska-strona polska”, podkreślającymi integrację obu historycznych części miasta. Mecze sędziowali profesjonalni sędziowie, zaproszeni przez organizujący imprezę Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.
   
Derby Ciechanowca w ubiegłym roku zostały rozszerzone o mecz “młodzieży” czyli zawodników do lat 30-tu. Po ubiegłorocznym sukcesie drużyny prawobrzeżnego Ciechanowca, tym razem zespół lewobrzeżnego Ciechanowca postawił przeciwnikom ciężkie warunki. Zawodnicy obu drużyn walczyli z pełnym zaangażowaniem i regulaminowy czas gry zakończył się remisem (2:2). O losach pucharu zadecydowały więc rzuty karne – lepszymi egzekutorami byli zawodnicy prawobrzeżnego Ciechanowca, którzy zwyciężyli 4:3 i przejęli puchar.
   
Za przykładem młodszych kolegów poszli seniorzy z lewej strony Nurca, którzy już w pierwszej połowie objęli prowadzenie 2:1. Po równie zaciętej drugiej połowie mecz zakończył się wynikiem 5:3 i, po rocznej przerwie, puchar powrócił na “prawą stronę”.
   
W przerwie pomiędzy meczami rozegrano II Regaty Kajakowe o Puchar Burmistrza Ciechanowca, w kategorii jedynek i par mieszanych. Krzysztof Górkowski ustrzegł się błędu, który w ubiegłym roku pozbawił go zwycięstwa i zajął pierwsze miejsce w kategorii jedynek. Drugi był Jakub Kokoszko, a trzeci Jerzy Kuzia. Puchar w kategorii dwójek mieszanych zdobyli Stankiewicz/Kuzia J., drugie miejsce zajęli Górkowski K./Popławska E., a trzecie rodzeństwo Wanaks I./Wanaks S.
   
Świąteczny dzień zakończyła plenerowa zabawa taneczna.

         Więcej zdjęć...

Derby, regaty i zabawa... 15 sierpnia w Ciechanowcu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl