Duża frekwencja na szkoleniu dla sprzedawców alkoholu Drukuj
12.11.2008.

42 przedstawicieli lokalnych firm handlujących alkoholem wzięło udział w bezpłatnym szkoleniu poświęconym problematyce związanej ze sprzedażą alkoholu, zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu.
   
Szkolenie przeprowadzili specjaliści z Małopolskiego Centrum Profilaktyki, którzy zapoznali sprzedawców z konsekwencjami sprzedaży alkoholu nieletnim w świetle obowiązujących aktów prawnych (mandat, odbiór koncesji na 3 lata oraz sprawa karna w sądzie). Szkoleniowcy pokazali krótkie filmy dotyczące omawianej problematyki, obrazujące tragiczne skutki sprzedaży alkoholu, zaprezentowali mechanizmy uzależnienia od alkoholu osób nieletnich, do których sprzedając alkohol można się przyczynić.
   
Jednym z punktów szkolenia były porady jak w asertywny sposób odmawiać sprzedaży alkoholu osobom nieletnim nie wzbudzając w nich agresji. Proszenie o dowód bywa dla sklepikarzy krępujące, szczególnie w przypadkach, gdy nie mają pewności co do wieku kupującego, dlatego trenerzy podkreślali, że zawsze można powiedzieć: "Dziękuję za okazanie dowodu. Wiedząc, że ukończył Pan 18 lat mogę sprzedać piwo" niż ponosić konsekwencje niezgodnej z prawem sprzedaży.
    
„Organizując szkolenie chcieliśmy uczulić sprzedawców na ten problem, to od nich wiele zależy. Niestety sygnały od społeczeństwa wskazują, że nieletnia młodzież ma dostęp do alkoholu” – powiedziała inicjatorka szkoleń dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Marzena Kryńska. „Zaskoczyła nas frekwencja wynosząca ponad 95 procent oraz liczne pytania uczestników, co wskazuje na duże zainteresowanie lokalnych przedsiębiorców problematyką szkolenia” – dodała.
   
Szkolenia dla przedsiębiorców powiązane były z warsztatami dla gimnazjalistów i licealistów dotyczącymi przemocy i agresji w szkole oraz problemu uzależnień od używek. Młodzież uczyła się jak radzić sobie w grupie rówieśniczej bez dopasowywania się za wszelką cenę oraz kiedy używka jest groźna i jak zrobić, żeby być wolnym od jej wpływu na własne życie.Duża frekwencja na szkoleniu dla sprzedawców alkoholu

Duża frekwencja na szkoleniu dla sprzedawców alkoholu
 

Informator

Szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019
Logo ARiMRW związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2019, ARiMR zaprasza rolników... »»
 
Bezpłatne szkolenie dla rolników
Bezpłatne szkolenie dla rolnikówBurmistrz Ciechanowca oraz firma Agroekspert Kaczyńscy zapraszają 6 marca 2019 r. o godz. 11.00  do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, na bezpłatne szkolenie dla rolników... »»
 
Bezpłatne badania mammograficzne
21 lutego 2019 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Spotkanie informacyjne poświęcone nowej ofercie grantowej NIW
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Zaproszenie na spotkanie informacyjne poświęcone Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich - nowej ofercie grantowej Narodowego Instytutu Wolności... »»
 
Godziny otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i Pobikrach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Nastąpiła zmiana godzin otwarcia w miesiącu lutym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i filii w Pobikrach... »»
 
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wsparcie finansowe w postaci 2500 zł... »»
 
Cykl Turniejów Tenisa Stołowego open dla dorosłych
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoOd niedzieli 27 stycznia 2019 r. w hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A trwa Cykl Turniejów Tenisa Stołowego w kategorii open dla dorosłych...  »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 22.02.2019 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl