Program
Duża frekwencja na szkoleniu dla sprzedawców alkoholu Drukuj
12.11.2008.

42 przedstawicieli lokalnych firm handlujących alkoholem wzięło udział w bezpłatnym szkoleniu poświęconym problematyce związanej ze sprzedażą alkoholu, zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Ciechanowcu.
   
Szkolenie przeprowadzili specjaliści z Małopolskiego Centrum Profilaktyki, którzy zapoznali sprzedawców z konsekwencjami sprzedaży alkoholu nieletnim w świetle obowiązujących aktów prawnych (mandat, odbiór koncesji na 3 lata oraz sprawa karna w sądzie). Szkoleniowcy pokazali krótkie filmy dotyczące omawianej problematyki, obrazujące tragiczne skutki sprzedaży alkoholu, zaprezentowali mechanizmy uzależnienia od alkoholu osób nieletnich, do których sprzedając alkohol można się przyczynić.
   
Jednym z punktów szkolenia były porady jak w asertywny sposób odmawiać sprzedaży alkoholu osobom nieletnim nie wzbudzając w nich agresji. Proszenie o dowód bywa dla sklepikarzy krępujące, szczególnie w przypadkach, gdy nie mają pewności co do wieku kupującego, dlatego trenerzy podkreślali, że zawsze można powiedzieć: "Dziękuję za okazanie dowodu. Wiedząc, że ukończył Pan 18 lat mogę sprzedać piwo" niż ponosić konsekwencje niezgodnej z prawem sprzedaży.
    
„Organizując szkolenie chcieliśmy uczulić sprzedawców na ten problem, to od nich wiele zależy. Niestety sygnały od społeczeństwa wskazują, że nieletnia młodzież ma dostęp do alkoholu” – powiedziała inicjatorka szkoleń dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Marzena Kryńska. „Zaskoczyła nas frekwencja wynosząca ponad 95 procent oraz liczne pytania uczestników, co wskazuje na duże zainteresowanie lokalnych przedsiębiorców problematyką szkolenia” – dodała.
   
Szkolenia dla przedsiębiorców powiązane były z warsztatami dla gimnazjalistów i licealistów dotyczącymi przemocy i agresji w szkole oraz problemu uzależnień od używek. Młodzież uczyła się jak radzić sobie w grupie rówieśniczej bez dopasowywania się za wszelką cenę oraz kiedy używka jest groźna i jak zrobić, żeby być wolnym od jej wpływu na własne życie.Duża frekwencja na szkoleniu dla sprzedawców alkoholu

Duża frekwencja na szkoleniu dla sprzedawców alkoholu
 

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 26 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: dmuchańce, animacje i zabawy w plenerze, Rodzinne Zawody Wędkarskie... »»
 
Zaproszenie na wernisaż wystawy
Zaproszenie na wystawę w Muzeum RolnictwaMuzeum Rolnictwa im Ks. K. Kluka zaprasza 23 maja o godz. 12.00 na otwarcie wystawy "Białoruskie Stroje Ludowe" z kolekcji Białoruskiego Pańtwowego Muzeum Architektury Narodowej i Życia Codziennego.. »»
 
Oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca informuje, że 16 maja 2019 r. wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń z zakresu społeczeństwa obywatelskiego... »»
 
Rolnicze badania ankietowe 2019 r.
Badania ankietowe w 2014 r.Od 1 czerwca 2019 r. będą realizowane badania dotyczące produkcji roślinnej i zwierzęcej. Na terenie województwa podlaskiego wykonywać je będą pracownicy oraz ankieterzy Urzędu Statystycznego... »»
 
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorców
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorcówBurmistrz Ciechanowca zaprasza wystawców i przedsiębiorców, twórców ludowych, producentów potraw regionalnych, do bezpłatnego udziału w Jarmarku Świętojańskim... »»
 
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu uruchomił wypożyczalnię rowerów, która obecnie mieści się przy Punkcie Informacji Turystycznej pl. 3 Maja 31. Czynna w godzinach otwarcia PIT... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl