Weekend z mistrzem Herbertem Drukuj
11.12.2008.

Ciechanowiec włączył się w obchody “Roku Zbigniewa Herberta” i gościł w ostatnich dniach miłośników poezji i literatury nie tylko z Ciechanowca, ale i Białegostoku, Bociek, Nura, Rudki, Perlejewa czy Wysokiego Mazowieckiego. Stowarzyszenie “Platon” zorganizowało dwudniowy „Weekend z mistrzem”, w czasie którego promowano twórczość Herberta, odkrywano młode talenty i umożliwiono spotkanie w kameralnej atmosferze z ludźmi kultury – aktorami, poetami, krytykami literatury.
   
Pierwszego dnia młodzież gimnazjalna i licealna miała możliwość uczestniczenia w warsztatach recytatorskich prowadzonych przez Elżbietę Włodkowską, opiekunkę szkolnego zespołu teatralnego “Kontra”przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem oraz sprawdzenia swoich umiejętności w konkursie recytatorskim. Do rywalizacji stanęło jedenaścioro gimnazjalistów i dziewięcioro licealistów. Wśród gimnazjalistów I miejsce zajęła Anna Tomczuk z Ciechanowca, II miejsce – Sebastian Niemyjski z Ciechanowca, III miejsce - Joanna Kamińska z Nura. Wyróżnienia otrzymały Paulina Rawińska z Bociek i Iwona Ilczuk z Perlejewa. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Tomasz Reczko z Ciechanowca, druga była Dorota Żero z Rudki, trzecia Wioletta Wojtkowska z Ciechanowca. Wyróżnienia przyznano Joannie Gołaszewskiej z Wysokiego Mazowieckiego i Anecie Długoborskiej z Rudki.
   
Piątkowe popołudnie poświęcone było wykładowi o twórczości i życiu Zbigniewa Herberta wygłoszonemu przez Bohdana Urbankowskiego, krytyka literatury, poetę i kierownika literackiego Teatru Dramatycznego w Płocku oraz spotkaniu z dyrektorem Książnicy Podlaskiej, poetą Janem Leończukiem, który opowiadał o sztuce i literaturze.
   
Równie ciekawe były sobotnie wydarzenia – projekcja filmu “Obywatel poeta”, spotkanie z Cezarym Kosińskim, aktorem teatralnym i filmowym przez okres nauki w liceum ogólnokształcącym związanym z Ciechanowcem czy występ uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, którzy wraz z polonistką Marzenną Dybowską przygotowali spektakle oparte na dramatach scenicznych Zbigniewa Herberta “Drugi pokój” i “Jaskinia filozofów”.

 

         Więcej zdjęć...

Weekend z mistrzem Herbertem
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl