buy medication online
 
Uroczystości Narodowego Święta Trzeciego Maja w Ciechanowcu Drukuj
06.05.2009.
  
                                                              

O ty dniu radosny,
O ty Trzeci Maju,
Zapachniałeś kwieciem
W całym polskim kraju.
Zapachniałeś kwieciem
Najsłodszej wonności:
-Miłością ojczyzny,
I bratniej jedności.
"Trzeci Maj”, Maria Konopnicka


Przywrócone w 1990 roku Święto Narodowe Trzeciego Maja, upamiętniające symbol polskiej myśli demokratycznej i patriotyzmu - Konstytucję 3 Maja, było uroczyście obchodzone w Ciechanowcu i w całej Polsce.
   
Przedstawiciele ciechanowieckiego społeczeństwa rozpoczęli obchody święta akademią w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu przygotowaną przez młodzież z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu oraz uczestnictwem we mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej celebrowanej przez księdza prałata Kazimierza Siekierko.
   
Następnie poczty sztandarowe, delegacje i uczestniczący w uroczystościach, przeszli pod pomnik papieża Jana Pawła II, gdzie złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko w swoim wystąpieniu odniósł się do historii obchodów święta Konstytucji 3 Maja: „Dziś trudno sobie wyobrazić, że ktoś mógłby zabronić nam świętowania w dniu 3 maja, że zabroniłby nam wywieszania naszych flag narodowych. Jeszcze niedawno, ponad 20 lat temu tak właśnie było. Spośród 218 rocznic, które minęły od ogłoszenia Konstytucji 3 Maja tylko czterdzieści obchodzone było w atmosferze pełnej wolności…”
   
Uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja uwieńczył występ Orkiestry Dętej Ciechanowieckiego Ośrodku Kultury i Sportu.
       
Więcej zdjęć...

Uroczystości Narodowego Święta Trzeciego Maja w Ciechanowcu
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card