Program
Uroczystości Narodowego Święta Trzeciego Maja w Ciechanowcu Drukuj
06.05.2009.
  
                                                              

O ty dniu radosny,
O ty Trzeci Maju,
Zapachniałeś kwieciem
W całym polskim kraju.
Zapachniałeś kwieciem
Najsłodszej wonności:
-Miłością ojczyzny,
I bratniej jedności.
"Trzeci Maj”, Maria Konopnicka


Przywrócone w 1990 roku Święto Narodowe Trzeciego Maja, upamiętniające symbol polskiej myśli demokratycznej i patriotyzmu - Konstytucję 3 Maja, było uroczyście obchodzone w Ciechanowcu i w całej Polsce.
   
Przedstawiciele ciechanowieckiego społeczeństwa rozpoczęli obchody święta akademią w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu przygotowaną przez młodzież z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu oraz uczestnictwem we mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej celebrowanej przez księdza prałata Kazimierza Siekierko.
   
Następnie poczty sztandarowe, delegacje i uczestniczący w uroczystościach, przeszli pod pomnik papieża Jana Pawła II, gdzie złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko w swoim wystąpieniu odniósł się do historii obchodów święta Konstytucji 3 Maja: „Dziś trudno sobie wyobrazić, że ktoś mógłby zabronić nam świętowania w dniu 3 maja, że zabroniłby nam wywieszania naszych flag narodowych. Jeszcze niedawno, ponad 20 lat temu tak właśnie było. Spośród 218 rocznic, które minęły od ogłoszenia Konstytucji 3 Maja tylko czterdzieści obchodzone było w atmosferze pełnej wolności…”
   
Uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja uwieńczył występ Orkiestry Dętej Ciechanowieckiego Ośrodku Kultury i Sportu.
       
Więcej zdjęć...

Uroczystości Narodowego Święta Trzeciego Maja w Ciechanowcu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl