Czerwcowe święto hodowców i rolników Drukuj
30.06.2009.

27-28 czerwca 2009 r. podczas XVI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych szepietowska Agroarena zapełniła się najlepszymi zwierzętami hodowlanymi. Jednym z głównych punktów programu wystawy była wycena, która odbywała się w sobotę. Staranna ocena wyłoniła 7 superczempionów, 28 czempionów, 32 wiceczempionów. Trzeba przyznać, że konkurencja była duża, bo do konkursu przystąpiło 250 zwierząt. Hodowcy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pracowitością. Zwierzęta były perfekcyjnie przygotowane do prezentacji.
    
Najlepsi przedstawiciele swojej rasy z najlepszym rodowodem hodowlanym otrzymały tytuły superczempionów.
    
W bydle mlecznym supreczempiona otrzymała krowa Asia z hodowli Janusza Żochowskiego ze wsi Kamieńskie Wiktory z Gm. Poświetne i jałowica Vela 80 z hodowli Stanisława Żochowskiego ze wsi Kamieńskie Wiktory.
    
Z bydła mięsnego superczempiona otrzymała krowa mięsna z cielęciem z Gospodarstwa Sadowniczo-Hodowlanego,, Wibo” Witolda Kulesza ze Stelmachowa.
    
W trzodzie chlewnej supreczempiona otrzymała loszka hodowlana krzyżówkowa z hodowli Bożeny i Zbigniewa Jarosiów z Frankowej Budy.
    
Z owiec supreczempiona otrzymała owca z hodowli Sławomira Paprockiego z Domanowa.
    
Tytuł superczempiona z drobiu grzebiącego otrzymało stado rodzicielskie ROSS-308 z hodowli Romualda Klepackiego z Piątak , z drobiu pływającego stado zachowawcze gęsi biłgorajskiej z hodowli Leszeka Cywińskiego z Świerzbieni.
    
Oprócz zwierząt które podlegały ocenie ciekawie zaprezentowano mniejsze okazy: kuce szetlandzkie, króle, owcę kameruńską, drób ozdobny, gołębie ozdobne i kury zielononóżki.
    
Drugi dzień Wystawy rozpoczął się Maszą Święta polową. Uroczystości na ringu zapoczątkował pokaz kawaleryjski Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. Brygady Podlaskiej w Kolnie. Gościem honorowym Wystawy był Marek Sawicki Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który wraz z Wicewojewodą Podlaskim Wojciechem Dzierzgowskim, Krzysztofem Banachem przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Wystawy i Sławomirem Gromadzkim dyrektorem PODR Szepietowo gratulowali i wręczali trofea nagrodzonym hodowcom. Przybyli także parlamentarzyści: Krzysztof Jurgiel, Józef Piotr Klim, Jacek Bogucki. Marszałka Województwa Podlaskiego reprezentował Mieczysław Baszko - członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Elżbieta Filipowicz –Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Swoją obecnością zaszczycili również Jan Kukułka z-ca Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie a także Tomasz Nawrocki Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych w Warszawie. Obecni byli a także przedstawiciele agencji rolniczych i instytucji samorządowych z województwa podlaskiego.
    
Minister Rolnictwa Marek Sawicki w swoim przemówieniu wspominał poprzednie wizyty w Szepietowie a także dodawał otuchy rolnikom obiecując pomoc i wsparcie w ich ciężkiej całorocznej pracy.
    
Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Zwycięzcy superchampionów, championów i wicechampionów otrzymali puchary, Wigory - statuetki PODR Szepietowo, grawertony, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
    
Na ringu zaprezentowali się również „Młodzi Hodowcy”, ze swoimi cieliczkami. Dzieci otrzymały upominki od sponsorów i patronów wystawy.
    
Do Szepietowa jak co roku przyjechali znani producenci maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych, firm paszowych. Zajęli 505 stoisk. W efektywny sposób i przy udziale tak dużej liczby zainteresowanych rolników przedstawili swoją bogatą ofertę. Były pytania, sugestie i prezentacja tego co najnowsze. Piękna i słoneczna pogoda sprzyjała rozmowom, konsultacjom i nawiązywaniu kontaktów.
    
Podczas Wystawy rozstrzygnięto coroczny konkurs na „Hit Imprezy” i „Najatrakcyjniejsze stoisko”. Komisja hitem imprezy uznała ciągnik marki John Debre 6830 o mocy 140 KM pracujący na czystym oleju rzepakowym. Ciągnik wystawiła firma „Contractus”, Spółka z. o.o w Sokółce.
    
Najatrakcyjniejszym stoiskiem ogłoszono ofertę firmy Primator Henryka Kraszewskiego, Handlowo Techniczne Usługi Rolnicze Czyżew Osada. Zwycięzcy odebrali puchary i gratulacje z rąk Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego.
    
Atmosfera święta, wspaniała pogoda i wiele atrakcji zgromadziły na terenach Agroareny rzesze rolników i ich rodzin a także mieszkańców miast. Czerwcowe spotkanie w Szepietowie to okazja do wymiany doświadczeń, pochwał i uhonorowania całorocznej ciężkiej pracy podlaskich hodowców.          

Czerwcowe święto hodowców i rolników

Czerwcowe święto hodowców i rolników 

Czerwcowe święto hodowców i rolników

Czerwcowe święto hodowców i rolników
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl