Program
"Country Wianki na Nurcu" Drukuj
25.06.2009.

Już od 33 lat nad ciechanowieckim zalewem odbywają się ,,Wianki na Nurcu”. To jedna z najstarszych cyklicznych imprez organizowanych w Ciechanowcu.
   
Jednym z głównych punktów tegorocznego festynu był „Konkurs na najpiękniejszy wianek” oraz Turniej Sołectw, w którym zaciekle rywalizowali mieszkańcy z Wojtkowic Starych, Kozarzy i Winny-Wypych. Sołectwa zapewniły widzom nie tylko wrażenia sportowe, ale i smakowe. Zaprezentowane stoiska nawiązujące do tradycji ludowych i stoły pełne wiejskich potraw, których każdy mógł skosztować, były nie lada gratką dla uczestników imprezy.
   
W tym roku „Wianki na Nurcu” zostały wzbogacone dodatkowo o blok muzyki i tańców w stylu country. Występ zespołu Honky Tonk Brothers oraz pokazy taneczne grupy Dancing Riders wprowadziły w nastrój ludowej muzyki amerykańskiej.
   
Uwieńczeniem imprezy był występ gwiazdy wieczoru Bartka Wrony, na który w szczególności czekali nastoletni fani, zakończony spektakularnym pokazem sztucznych ogni, a potem zabawą taneczną.
   
Organizatorem imprezy był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu przy współudziale Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu. Patronat objęli Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego. Imprezę sponsorowali: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Zakłady Mięsne „Netter” i Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu. 

        Więcej zdjęć...
„Country Wianki na Nurcu”
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl