Plany remontu mostu na Nurcu w Ciechanowcu Drukuj
12.08.2009.
  
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku planuje remont mostu na rzece Nurzec w Ciechanowcu. W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w czasie spotkania w tej sprawie Biuro Konstrukcyjne Rejprojekt Anny Rej przedstawiło przygotowane przez siebie trzy warianty przebudowy. Zamówienie złożone przez PZDW w Białymstoku przewiduje wyremontowanie mostu tak, aby kwalifikował się do klasy B (czyli miał nośność konstrukcyjną 40 ton). Oprócz remontu jezdni przewidziane jest także wydzielenie jednostronnego ciągu pieszo-rowerowego.

Wprawdzie stan istniejącego mostu na podstawie badań określono na niedostateczny technicznie i wizualnie, to część jego elementów jest w dobrym stanie i będą wykorzystane w czasie remontu (filary i przyczółki). Jeden z proponowanych wariantów przewiduje rozbiórkę części istniejącej konstrukcji (dźwigary i płyta nośna) i wykonanie nowych. Inny wariant przewiduje dozbrojenie dźwigarów i wykonanie nowej nawierzchni na podbudowie starej. We wszystkich wypadkach zastosowanie nowych materiałów i technologii będzie miało wpływ na zmniejszenie obciążenia “starych” elementów. 

Ostateczny wpływ na wybór wariantu będzie miała cena – na najbliższym spotkaniu architekci przedstawią kosztorysy każdego projektu.

Remont planowany jest na wiosnę przyszłego roku – jeśli wszystkie ustalenia i przetargi przebiegną zgodnie z planem – i będzie trwał ok. 11 miesięcy. W tym czasie będą obowiązywać ograniczenia tonażu samochodów uprawnionych do przeprawy przez most oraz ruch wahadłowy.          

Plany remontu mostu na Nurcu w Ciechanowcu

Plany remontu mostu na Nurcu w Ciechanowcu

Plany remontu mostu na Nurcu w Ciechanowcu 

Plany remontu mostu na Nurcu w Ciechanowcu

Plany remontu mostu na Nurcu w Ciechanowcu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl