Planowane zamknięcie ciechanowieckiego mostu w 2010 Drukuj
09.12.2009.

INFORMACJA
o planowanym zamknięciu mostu w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 690 CZYŻEW-OSADA – CIECHANOWIEC – SIEMIATYCZE (ul. Łomżyńska)
w km 21+064 przez rzekę Nurzec w Ciechanowcu

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku informuje, że w roku 2010 zamierza przebudować i dostosować do wymaganych parametrów technicznych most przez rzekę Nurzec w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 690 Czyżew – Osada – Ciechanowiec – Siemiatycze (ul. Łomżyńska) w km 21+064 w Ciechanowcu.

Przyjęty sposób przebudowy obiektu mostowego, zastosowana technologia robót i warunki finansowania inwestycji (przedsięwzięcie musi być sfinalizowane w ciągu roku budżetowego) determinują konieczność całkowitego zamknięcia mostu na czas trwania prac modernizacyjnych. Przewidywany okres wyłączenia mostu z eksploatacji to minimum 8 miesięcy – od początku maja do końca roku.

Na ten czas zorganizowane zostaną oznakowane objazdy i wyznaczone trasy zastępcze.

Zarząd dróg planuje wprowadzenie następujących rozwiązań:

• dla ruchu pieszego i rowerowego – trasa zastępcza ul. Kozarską (od skrzyżowania z ul. Łomżyńską), przez tamę z elektrownią wodną, bulwarem obok stadionu, dalej ulicami: Stadion i Dworską (do skrzyżowania z ul. Łomżyńską) 
»» mapka 1

• dla ruchu kołowego – objazd: drogą powiatową Nr 2077B na odcinku droga wojewódzka Nr 690 – Kuczyn, drogami gminnymi przez jaz wodny w Kuczynie, wieś Sówka w kierunku m. Antonin i drogą wojewódzką Nr 681 na odcinku Antonin – Ciechanowiec do skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 690 (Plac 3-go Maja) o łącznej długości 12,6 km
»» mapka 2

Przed udostępnieniem objazdu dla ruchu lokalnego, nawierzchnie ww. dróg zostaną wyremontowane, a w przypadku dróg gruntowych wzmocnione (planowane wykonanie nawierzchni żwirowej).

Niezależnie od proponowanych rozwiązań dla ruchu lokalnego, dla ruchu tranzytowego przewiduje się zorganizowanie objazdów m. Ciechanowiec drogami krajowymi i powiatowymi.

W związku z faktem, iż powyższe propozycje mają charakter roboczy, a zarząd dróg zdaje sobie sprawę z poważnych uciążliwości i utrudnień związanych z zamknięciem mostu dla mieszkańców gmin: Ciechanowiec i Klukowo, chcemy stworzyć możliwość wypracowania szeroko pojętej ugody społecznej, by w przyszłości uniknąć ewentualnych konfliktów czy niepotrzebnych napięć.

Dlatego też, apelując o zrozumienie sytuacji, prosimy o wnoszenie merytorycznych uwag i spostrzeżeń na temat przedłożonych propozycji i kierowanie ich pisemnie do władz gminnych lub bezpośrednio do Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku na adres: ul. Elewatorska 6, 15-620 Białystok. Wnioski można też zgłaszać telefonicznie do Wydziału Mostów pod numer 085-67-67-146 lub -134 do końca bieżącego roku.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl