Przydomowe oczyszczalnie ścieków - szkolenia Drukuj
15.01.2010.

Centrum Zielonych Technologii zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Szkolenia organizowane są w ramach projektu: „Cykl szkoleń przedstawiających zasady budowy i eksploatacji gruntowo – roślinnych oczyszczalni ścieków na terenach cennych przyrodniczo północno – wschodniej Polski”. W 2009 r. szkolenia cieszyły się ogromną popularnością dlatego też w tym roku zaplanowano trzy cykle szkoleniowe. Jeden cykl szkoleniowy obejmuje zajęcia teoretyczne, praktyczne oraz jednodniowy wyjazd studyjny.

W trakcie szkoleń teoretycznych omawiane są zasady doboru, budowy oraz eksploatacji i serwisu różnych typów przydomowych oczyszczalni ścieków, w szczególności na temat oczyszczalni gruntowo-roślinnych. W czasie szkoleń praktycznych budowana jest od podstaw modelowa, gruntowo-roślinna oczyszczalnia ścieków. Dzięki temu uczestnicy szkoleń, mogą zapoznać się z etapami jej budowy. Na wyjeździe terenowym prezentowane są różne typy przydomowych oczyszczalni ścieków już funkcjonujących na terenie województwa podlaskiego.

Wszyscy uczestnicy cyklu szkoleń otrzymują nieodpłatnie: materiały szkoleniowe, wykorzystywane w czasie zajęć, poradnik i film instruktażowy, dotyczący budowy gruntowo – roślinnej oczyszczalni ścieków, projekt technologiczny takiej oczyszczalni, zaświadczenie potwierdzające udział w cyklu szkoleń.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniach, w szczególności rolnicy, właściciele gospodarstw agroturystycznych, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia – dostępnego na stronie internetowej www.zielonetechnologie.pl, a następnie odesłanie go drogą mailową na adres: biuro@pspnarew.org.pl lub faxem na numer 085 672 30 72. 

Aby zakwalifikować się do udziału w szkoleniach należy zadeklarować udział w całym cyklu szkoleniowym. Ilość osób, które mogą wziąć w nich udział jest ograniczona, dlatego o udziale w szkoleniach decyduje kolejność zgłoszeń.
Zajęcia w ramach szkoleń  odbędą się w okresie marzec – wrzesień 2010 r, a ich konkretne terminy zostaną ustalone w porozumieniu z osobami zainteresowanymi, w miarę ich zgłaszania się do udziału w projekcie. Jeżeli z terenu Gminy Ciechanowiec zbierze się grupa ok. 10 osób możliwe będzie przeprowadzenie zajęć teoretycznych w Ciechanowcu.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl