buy medication online
 
Studniówka... a później już tylko matura! Drukuj
27.01.2010.

 Studniówka... a później już tylko matura!

fot. Z. Poniatowski MPI

Nie sposób stwierdzić kiedy i gdzie odbyła się pierwsza studniówka, ale początkowo była to szkolna zabawa, na której obowiązywały stroje galowe - dziewczyny występowały w białych bluzkach i granatowych spódnicach, a chłopcy w białych koszulach i ciemnych spodniach.

Z osobą towarzyszącą i w "cywilnym" stroju można było pojawić się dopiero na balu maturalnym, czyli po zdanym egzaminie dojrzałości.

Dziś tradycja organizowania bali maturalnych zaginęła, i to studniówka jest pierwszym poważnym balem, kojarzącym się z dorosłością i wytwornością, z piękną suknią i eleganckim garniturem.

Tę ostatnią chwilę zapomnienia przed podjęciem wysiłku prowadzącego do ukończenia szkoły i zdania matury, uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w ciechanowieckim Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza spędzili na beztroskiej zabawie w Sali Bankietowej "Szczęsny".

A na studniówce było wszystko... polonez, przemówienia, kwiaty i podziękowania dla nauczycieli, którzy odpowiadali  życzeniami, by matura przebiegła pomyślnie. A także pamiątkowe zdjęcia, czerwone, koronkowe podwiązki na szczęście... no i tańce, tańce do białego rana.

          Więcej zdjęć...
 
Studniówka... a później już tylko matura!

fot. Z. Poniatowski MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card