Program
Studniówka... a później już tylko matura! Drukuj
27.01.2010.

 Studniówka... a później już tylko matura!

fot. Z. Poniatowski MPI

Nie sposób stwierdzić kiedy i gdzie odbyła się pierwsza studniówka, ale początkowo była to szkolna zabawa, na której obowiązywały stroje galowe - dziewczyny występowały w białych bluzkach i granatowych spódnicach, a chłopcy w białych koszulach i ciemnych spodniach.

Z osobą towarzyszącą i w "cywilnym" stroju można było pojawić się dopiero na balu maturalnym, czyli po zdanym egzaminie dojrzałości.

Dziś tradycja organizowania bali maturalnych zaginęła, i to studniówka jest pierwszym poważnym balem, kojarzącym się z dorosłością i wytwornością, z piękną suknią i eleganckim garniturem.

Tę ostatnią chwilę zapomnienia przed podjęciem wysiłku prowadzącego do ukończenia szkoły i zdania matury, uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w ciechanowieckim Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza spędzili na beztroskiej zabawie w Sali Bankietowej "Szczęsny".

A na studniówce było wszystko... polonez, przemówienia, kwiaty i podziękowania dla nauczycieli, którzy odpowiadali  życzeniami, by matura przebiegła pomyślnie. A także pamiątkowe zdjęcia, czerwone, koronkowe podwiązki na szczęście... no i tańce, tańce do białego rana.

          Więcej zdjęć...
 
Studniówka... a później już tylko matura!

fot. Z. Poniatowski MPI


 

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl