Społeczna pomoc w odśnieżaniu miasta Drukuj
02.02.2010.

 Społeczna pomoc w odśnieżaniu miasta

fot. A.U. Kieliszek MPI

Od kilku tygodni, nie tylko w naszym województwie, ale i w całej Polsce, prawie nieprzerwanie występują obfite opady śniegu sprawiając, że sytuacja na drogach i chodnikach utrudnia poruszanie się pieszym i pojazdom.

Służby odpowiedzialne za odśnieżanie dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich z powodu wielkości i ilości miejsc do odśnieżenia nie nadążają z usuwaniem nadmiaru śniegu.

Z inicjatywą odśnieżenia pasa chodników i parkingów przy pl. 3 Maja w Ciechanowcu wystąpiły osoby korzystające ze świadczeń Ośrodka Pomocy Społecznej i Stowarzy-szenia „Rodzina”. Do akcji włączyli się też pracownicy ciechanowieckiego Ośrodka Pomocy Społecznej, radny Marian Leszczyński oraz pracownicy Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Ciecha-nowcu zabezpieczając sprzęt: łopaty, koparko-ładowarkę i pojazdy do wywozu śniegu. Przez cały dzień pomysłodawcy akcji odśnieżali chodniki i parkingi, za co gorąco im dziękujemy. 

Mieszkańcy Ciechanowca docenili inicjatywę - wyrazili wiele pochlebnych opinii o akcji podopiecznych OPS-u i chęć zorganizowania podobnych akcji w sołectwach na terenie Gminy Ciechanowiec.


Społeczna pomoc w odśnieżaniu miasta

Społeczna pomoc w odśnieżaniu miasta

Społeczna pomoc w odśnieżaniu miasta

Społeczna pomoc w odśnieżaniu miasta

fot. A.U. Kieliszek MPI

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl