"Uczmy się razem" - program integracyjny UKS Drukuj
24.02.2010.


Uczniowski Klub Sportowy działający w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu zakończył projekt „Uczmy się razem”, finansowany z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie TUTOR.

Celem projektu była integracja kulturowa społeczności lokalnej poprzez włączenie jej członków do pracy nad realizacją programu „Uczmy się razem”, rodzice – dzieci. Wspólne zagospodarowanie czasu wolnego, wyposażenie w nowe doświadczenia i umiejętności zawiązujące więź rodzinną i społeczną. Rozwijanie zdolności i nabywanie nowych umiejętności pływackich i sportowych uaktywniające nasze społeczeństwo do aktywnego wypoczynku w środowisku społecznym i rodzinnym.

Nad prawidłowym przebiegiem projektu czuwała prezes UKS Joanna Czechowicz – koordynator projektu (wolontariat).

W ramach tego projektu w pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole było prowadzone zimowisko "dochodzące" od 9.00–13.00. Zajęcia rekreacyjno-sportowe i komputerowe odbywały się w trzech grupach:

  I grupa - dzieci z klas III i IV - zajęcia prowadził pan Tadeusz Anusiewicz,
 II grupa - dzieci z klas V-VI - zajęcia prowadziła pani Barbara Bakun,
III grupa - dzieci z klas V - zajęcia prowadziła pani Joanna Czechowicz.

Cele zimowiska:
• zagospodarowanie czasu wolnego,
• nauka spędzania czasu wolnego,
• nauka gier sportowo-rekreacyjnych w czasie ferii,
• zachęcenie dzieci do większej aktywności społecznej oraz ruchowej przez naukę różnych form aktywnego wypoczynku,
• nauka robienia zdjęć aparatem cyfrowym i obrabiania ich na komputerze (reportaż z przebiegu zimowiska).

Dzieci uczestniczące w zimowisku aktywnie i celowo wykorzystywały swój czas wolny, odpoczęły, zregenerowały siły fizyczne i psychiczne po I semestrze nauki. Mróz jaki panował w tych dniach zapewne wpłynął na to, że frekwencja na zajęciach była mniejsza niż zaplanowaliśmy wcześniej. Zdjęcia i przebieg zimowiska będzie można oglądać na szkolnej stronie internetowej w prezentacji zrobionej przez uczniów uczestniczących w zimowisku pod kierunkiem nauczyciela informatyki.

Oprócz zimowiska projekt „Uczmy się razem”, przewidywał sobotnie wyjazdy na basen do Wysokiego Mazowieckiego, gdzie dzieci i rodzice uczyli i doskonalili umiejętności pływania oraz jazdy na łyżwach. Projekt miał na celu integrację rodziców i dzieci, naukę poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego, zachęcenie rodziców i dzieci do większej aktywności społecznej oraz ruchowej, naukę różnych form aktywnego wypoczynku - dzieci i rodzice uczestnicząc w projekcie podwyższali swoją sprawność i wytrzymałość fizyczną, rozwijali swoje zainteresowania sportowe. Dzięki tym zajęciom zagospodarowaliśmy wolny czas pozalekcyjny dzieci i rodziców (bądź opiekunów).

Projekt zakończyła wspólna wyprawa na lodowisko do Zambrowa, w której wzięło udział 51 uczestników w tym 10 opiekunów – rodziców. Mamy nadzieję, że chociaż był to ostatni wyjazd z programu, to większość uczestników będzie kontynuowała takie wspólne wyjazdy z rodzicami bądź z wychowawcami.

                                                                          

Prezes UKS
Joanna Czechowicz

       
"Uczmy się razem" – program integracyjny UKS

"Uczmy się razem" – program integracyjny UKS 

"Uczmy się razem" – program integracyjny UKS

fot. UKS przy SP w Ciechanowcu


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl