buy medication online
 
VI Podlaskie Zawody w Powożeniu Drukuj
04.08.2010.

 VI Podlaskie Zawody w Powożeniu

fot. O. R. Tomaszewska MPI

W Ciechanowcu po raz kolejny można było podziwiać urodę koni i powozów w czasie pokonywania parkouru VI Podlaskich Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. 19 amatorskich zaprzęgów startujących w czterech kategoriach starało się pokonać 12 konkursowych bramek jak najszybciej i z jak najmniejszą ilością błędów, za które doliczano karne minuty.

W kategorii pojazdów jednokonnych zwyciężył Leszek Kostro na koniu "Pasja", II miejsce zajął Łukasz Gnatowski na koniu "Milka", III miejsce Andrzej Gawrysiak na koniu "Rosa".

W zaprzęgach dwukonnych: I miejsce Tomasz Gawrysiak, II miejsce Zdzisław Biały, III miejsce Jan Dłuski.

W kategorii powozów I miejsce zajął Grzegorz Dobrogowski, II miejsce Paweł Wiśniewski, a III miejsce Stanisław Tymiński.

W kategorii kucyków zwyciężyła Elwira Jakubiak na koniach Harry i Potter ze stajnii Tomasza Miliszkiewicza, a drugie miejsce zajął Władysław Żero na koniach Ludwi i Brzask.

Wśród zawodników, którzy wystartowali w konkursie skoków przez przeszkody najlepszy okazał się Mateusz Chojnowski z łomżyńskiego Klubu Forteca na koniu "Barok",  druga była Milena Jakubiak z Klubu Forteca na koniu "Karino", trzeci Paweł Grzywacz z 10 Pułku Ułanów Łitewskich z Zarąb Kościelnych na klaczy "Libra".

Konkurs potęgi skoku wygrała Milena Jakubiak.

W imprezie, która rozpoczęła się nabożeństwem inaugurującym Dziewięcioletnią Nowennę poprzedzającą jubileusz 600-lecia parafii w Kuczynie a zakończyła tańcami "pod Podlaskim Firmamentem", wzięło udział wielu honorowych gości, m.in. Prymas Senior kardynał Józef Glemp, biskup łomżyński Stanisław Stefanek, były Marszałek Sejmu Marek Jurek, parlamentarzyści i samorządowcy z naszego województwa oraz II Wicemiss Polonia Województwa Podlaskiego 2009 Beata Polakowska.

Organizatorami imprezy, nad którą honorowy patronat objął Marszałek Województwa Podlaskiego byli: Jeździecki Klub Sportowy "Gepard" z Ciechanowca, Wojewódzki Związek Hodowców Koni, Europejskie Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej i Łomżyńskie Bractwo Kurkowe "Pospolite Ruszenie".

          Więcej zdjęć...
                 
VI Podlaskie Zawody w Powożeniu 

fot. O. R. Tomaszewska MPI


 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card