V Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" Drukuj
23.08.2010.

 V Międzynarodowy Festiwal Folkloru Podlaskie Spotkania

fot. Z. Poniatowski MPI

W ramach V Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Podlaskie Spotkania”  na ciechanowieckim rynku wystąpiły zespoły: Gruppo Folk Pro-Loco Di Samugheo z Sardynii we Włoszech, Folk Dance Group "Abjari-Georgia” z Tbilisi w Gruzji, Dance Ensemble "Kvity Ukrainy" z Ukrainy, Zespół Taneczny "Renesans" z Taszkientu w Uzbekistanie oraz Ludowy Zespół Artystyczny "PROMNI" im. Zofii Solarzowej ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.


Barwne stroje, osobliwa muzyka oraz tańce prezentowane przez zespoły wzbudzają zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców Ciechanowca, jak i odwiedzających miasto turystów, dzięki czemu udaje się zrealizować cel festiwalu jakim jest poznanie folkloru innych narodów, innych krajów, ocalenie od zapomnienia tradycji ludowych a także promocja Podlasia oraz miast festiwalowych.

W tym roku, poza Ciechanowcem, koncerty festiwalowe odbyły się w Surażu, Szepietowie, Bielsku Podlaskim, Boćkach, Wysokiem Mazowieckiem oraz w Brańsku.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania” organizowany jest od 2006 roku przez Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” z Brańska, Miejski Dom Kultury w Brańsku, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu w Ciechanowcu, Hajnowski Dom Kultury w Hajnówce. W 2008 roku do grona organizatorów dołączył Bielsk Podlaski, w 2009 roku Suraż i Szepietowo, a w 2010 roku Wysokie Mazowieckie.

          Więcej zdjęć...
                 
V Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" 

fot. Z. Poniatowski MPI


 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl