XLIII sesja Rady Miejskiej w Ciechanowcu Drukuj
31.08.2010.

Radni Rady Miejskiej w Ciechanowcu spotkali się na ostatniej, w okresie wakacyjnym, sesji podczas której rozpatrzyli i podjęli uchwałę w sprawie wieloletniego programu inwestycyjnego oraz limitu wydatków na jego realizację, zapoznali się z odpowiedziami Burmistrza Ciechanowca na zapytania radnych oraz zapytania sołtysów i mieszkańców Gminy, a także ze sprawozdaniem z prac pomiędzy sesjami.

 
W sprawozdaniu Burmistrz Ciechanowca poinformował, że:
 –

rozstrzygnięto przetarg na budowę oświetlenia drogowego na istniejących słupach linii nN we wsi Nowodwory i niedługo podpisana zostanie umowa. Planowanych jest wykonanie 24 lamp.

 –

podpisano umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację projektu „Budowa systemu bezpieczeństwa Doliny Bugu i Nurca”, zgodnie z którym zakupiony zostanie jeden ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 uterenowiony dla OSP w Ciechanowcu wraz z zabudową pożarniczą oraz jeden średni zestaw do ratownictwa techniczno-drogowego dla OSP w Ciechanowcu – przetarg unijny na dostawę tego sprzętu jest już ogłoszony.

 –

podpisano umowę i oddano plac budowy pod realizację pierwszego etapu przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku dawnej synagogi na Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

 –

kończą się prace kanalizacyjne na osiedlu przy ul. Uszyńskiej, na części tej ulicy położono już pierwszą warstwę asfaltu.

 –

zakończył się remont świetlicy w Radziszewie-Królach, w zakresie objętym umową z Urzędem Marszałkowskim. Trwają tam jeszcze prace związane z układaniem płytek co nie stanowiło kosztów kwalifikowanych w ramach wspomnianej umowy.

 –

trwają prace termomodernizacyjne w budynku Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu. Wymienione zostały kaloryfery, kończą się prace w kotłowni i trwają prace przy remoncie elewacji i na dachu.

 –

oddane zostały już place budowy w świetlicach w Skórcu, Pobikrach i w Wojtkowicach Starych.

 –

zarówno w Radziszewie-Sobiechowie, jak i w Tworkowicach kończą się prace na drogach w ramach tzw. "schetynówek" i już niedługo firma wykonująca roboty przeniesie się na drogę Koce-Basie – Winna-Poświętna.

 –

przekazano plac budowy pod budowę kompleksu boisk "Orlik 2012" przy budynku COKiS w Ciechanowcu

 –

utwardzono żwirówki na odcinku Antonin – Sówka oraz odcinku Koce-Basie – Kostry, na którym wykonywane są jeszcze poprawki.

 –

wykonywany jest chodnik przy ul. Kościuszki po lewej stronie od wjazdu z ul. Mickiewicza.

 –

Zarząd Dróg Wojewódzkich zakończył już prace przy układaniu chodników w Bujence.


        
XLIII sesja Rady Miejskiej w Ciechanowcu

fot. Z. Poniatowski MPI


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl