Program
Remonty w szkołach i przedszkolu Drukuj
15.09.2010.

 Remonty w szkołach i przedszkolu

fot. MPI

Okres wakacyjny sprzyjał pracom remontowym dzięki czemu placówki oświatowe z terenu gminy Ciechanowiec zyskały nowy wygląd i lepszy standard. Większość prac została już zakończona a niektóre, ze względu na zakres robót, trwają nadal.

Nową elewację zyskało Przedszkole w Ciechanowcu. Odmalowane zostały ściany zewnętrzne całego budynku bez podpiwniczenia, które remontowane będzie wraz z tarasem. Koszt tych prac wyniósł 48 787,36 zł i został w całości pokryty ze środków budżetowych.

Od nowego roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej w  Radziszewie Starym będą uczęszczać na lekcje wychowania fizycznego do sali gimnastycznej z nową wycyklinowaną i lakierowaną podłogą. Dodatkowo podczas wakacji w szkole wyremontowano podpiwniczenie, gdzie odmalowano ściany i położono terakotę.  W korytarzu głównym szkoły wymieniono wykładzinę na terakotę oraz pomalowano ściany. W budynku gospodarczym wymieniona została stolarka okienna. Natomiast dzięki wstawieniu nowych dwuskrzydłowych drzwi zewnętrznych szkoła zyskała bardziej funkcjonalne wejście. Koszt prac wyniósł około 25 000 zł z czego 10 000 zł stanowią środki budżetowe, a resztę kwoty pozyskano od Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie COMPENSA S.A. - Przedstawicielstwo Grupowe Białystok.

Również w  Szkole Podstawowej w Łempicach zaszło wiele zmian, do których w dużej mierze przyczynili się rodzice uczniów tej szkoły i mieszkańcy Łempic. Mamy wspaniałych mieszkańców i rodziców. Warto to podkreślić – powiedziała Agnieszka Mańko-Moczulska dyrektor placówki. Łempicka społeczność lokalna nie tylko postarała się o dodatkowe środki finansowe na remont (8 150 zł z Funduszu Sołeckiego), ale i czynnie włączyła się do prac pomagając przy remoncie auli szkoły, a w tym  przy przekładaniu starej podłogi dzięki czemu jest tam dębowa posadzka, wymianie stolarki okiennej, wykonanie wentylacji poziomej oraz malowanie ścian i sufitu w tym pomieszczeniu. Rodzice i mieszkańcy zaangażowali się także w prace na dachu szkoły polegające na zmianie pokrycia dachowego wraz z wykonaniem izolacji poziomej. Dodatkowo, pracownicy szkoły pomalowali drzwi do części sal lekcyjnych. Zmodernizowano i pomalowano salę zabaw dla najmłodszych podopiecznych szkoły i zespołu przedszkolnego w Łempicach. Łączny koszt prac wyniósł 46 000 zł, z czego 34 850 zł to środki budżetowe, 3 000 zł pochodziło z Funduszu Rady Rodziców, a pozostała część z Funduszu Sołeckiego.

Największa inwestycja w Gminie Ciechanowiec to niewątpliwie termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu. Dzięki dofinansowaniu z RPOWP prace objęły m.in. docieplenie ścian szkoły, wykonanie jej elewacji, wymianę całego dachu, modernizację kotłowni i wymianę grzejników. Zadanie to współfinansowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, V Osi Priorytetowej „Rozwój infrastruktury ochrony środowiska”, w ramach działania Działanie 5.2 „Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska”. Prace zakończą się w drugiej połowie października. Koszt inwestycji ma wynieść 1 034 097,06 zł.

W ciechanowieckim Gimnazjum w okresie wakacji pomalowane zostały ściany w dwóch salach lekcyjnych, a obecnie trwa tam kończenie brakującej elewacji tylnej części budynku gimnazjum.

 
Remonty w szkołach i przedszkolu 

Remonty w szkołach i przedszkolu

Remonty w szkołach i przedszkolu

Remonty w szkołach i przedszkolu

Remonty w szkołach i przedszkolu

fot. MPI


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl