Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska Drukuj
23.09.2010.

 Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

fot. Z. Poniatowski MPI

W całej Polsce na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko - ORLIK 2012” trwają eliminacje gminne TURNIEJU ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Do udziału w Turnieju, który ma promować wśród dzieci i młodzieży sportową aktywność i zasady rywalizacji fair play, aktywizować lokalne społeczności i zachęcać do organizowania różnych działań sportowych, zgłoszono 911 Orlików, na których ma rywalizować 10731 drużyn.

Także na ciechanowieckim Orliku odbył się lokalny turniej, w którym wzięło udział sześć drużyn z Gminy Ciechanowiec. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. W kategorii 10-11 lat Biała Armia Łempice pokonała UKS Ciechanowiec 5:0 a Spartę Ciechanowiec 4:1. Kolejność drużyn w tabeli rozstrzygnęło wygrane 2:1 spotkanie UKS Ciechanowiec : Sparta Ciechanowiec. W kategorii 12-13 lat Unia Ciechanowiec zremisowała z Gimnazjum Ciechanowiec 0:0, z DX Ciechanowiec 1:1, natomiast spotkanie Gimnazjum Ciechanowiec : DX Ciechanowiec zakończyło się wynikiem 5:0.

Ostateczne wyniki:
Kategoria 10-11 lat
I - Biała Armia Łempice
II - UKS Ciechanowiec
III - Sparta Ciechanowiec

Kategoria 12-13 lat
I - Gimnazjum Ciechanowiec
II - Unia Ciechanowiec
III - DX Ciechanowiec

Drużyny, które wygrały turniej w swoich kategoria wiekowych zakwalifikowały się do udziału w eliminacjach wojewódzkich. Już w piątek (24.09; godz. 9.30) drużyna Gimnazjum Ciechanowiec pojedzie do Siemiatycz, gdzie będzie walczyła o zwycięstwo z zawodnikami, którzy zakwalifikowali się z turniejów rozegranych w Siemiatyczach, Bielsku Podlaskim, Klukowie, Kalnicy (gm. Brańsk) i Czartajewie (gm. Siemiatycze).

Turniej eliminacji wojewódzkich w kategorii 10-11 lat zostanie rozegrany w poniedziałek (27.09; godz. 9:30) w Ciechanowcu. Biała Armia Łempice spotka się z drużynami, które zwyciężyły w turniejach w Siemiatyczach, Czyżewie, Klukowie i Kalnicy (gm. Brańsk).

Podlaski finał wojewódzki, do którego awansują zwycięskie zespoły z turniejów eliminacyjnych, rozegrany będzie 11 października w Białymstoku, a finał ogólnopolski, do którego kwalifikuje się po 16 drużyn dziewcząt i chłopców w każdej kategorii wiekowej, odbędzie się w Warszawie od 20 do 23 października.

Więcej informacji na temat Turnieju na stronie www.turniejorlika.pl

          Więcej zdjęć...
                 
Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska 

fot. Z. Poniatowski MPI


 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl