Program
Ostatnia sesja Rady Miejskiej V kadencji Drukuj
16.11.2010.

Ostatnia w V kadencji sesja stanowiła podsumowanie i zakończenie dotychczasowej działalności Rady Miejskiej, ale, mimo uroczystego charakteru, podjęto na niej jeszcze kilka ważnych uchwał. Radni zatwierdzili plany odnowy miejscowości: Czaje-Wólka, Kozarze i Radziszewo-Sieńczuch oraz podjęli uchwałę dokonującą zmian w budżecie na 2010 rok.

Dużą część posiedzenia stanowiło podsumowanie czteroletniej kadencji. Na początku zebranym zaprezentowano, dotyczący Ciechanowca, fragment filmu reklamowego zrealizowanego w ramach projektu "Razem dla Polski Wschodniej", którego koordynatorem jest Gmina Ciechanowiec. Burmistrz Mirosław Reczko przedstawił prezentację, na której pokazano inwestycje wykonane na terenie gminy.

W czasie tych czterech lat wykonano różnego rodzaju prace na drogach:
— wojewódzkich: ul. Mickiewicza i most w Ciechanowcu oraz chodniki we wsi Bujenka,
— powiatowych: na odcinku Radziszewo-Króle - Pobikry, Wojtkowice Stare - Pełch, ul. Uszyńska w Ciechanowcu oraz Gmina zapłaciła za drogi we wsiach Kosiorki, Czaje i Wojtkowice-Dady, wykonane w 2006 roku;
— gminnych bitumicznych: we wsi Zadobrze, Antonin, Kozarze (dojazd do pól z płyt betonowych), Skórzec, Koce-Piskuły, Czaje-Bagno, Koce - Winna, Tworkowice, Radziszewo-Sobiechowo, i w Ciechanowcu - ul. 11 Listopada, ul. Świętojańska, ul. Polska, ul. Wojska Polskiego (zatoka parkingowa) i pl. Jana Pawła II;
— gminnych żwirowych: Czaje-Wólka - Czaje-Bagno, Dąbczyn, Koce-Basie - most w Kostrach, Bujenka - Sówka.

Wykonano remonty (w różnym zakresie) szkół podstawowych w Kocach-Schabach, Radziszewie Starym i Łempicach, gimnazjum w Ciechanowcu oraz kompleksową termomodernizację szkoły podstawowej w Ciechanowcu. Wyremontowano świetlice w Winnie-Poświętnej i Radziszewie-Królach, wykonywane są remonty w Pobikrach, Skórcu i Wojtkowicach Starych. Trwa remont budynku dawnej synagogi w Ciechanowcu.

W Ciechanowcu wybudowana została hala sportowa oraz "orlik" przy gimnazjum, 18 listopada zostanie otwarty drugi "orlik" - przy COKiS.

W ramach dbałości o ochronę środowiska oczyszczono zalew na Nurcu, wykonano kolektor sanitarny w ul. Wspólnej, skanalizowano osiedle przy ul. Uszyńskiej. Doposażono straże pożarne: zakupiono dwa nowe samochody dla OSP w Ciechanowcu - średni i ciężki, 2 zestawy LUKAS, łódź płaskodenną, umundurowanie oraz prowadzono remonty remiz w Ciechanowcu i wszystkich jednostkach OSP na wsi, gdzie było to potrzebne.

Na pamiątkę czterech lat wspólnej pracy, radnym oraz sołtysom zostały przekazane podziękowania i wręczone albumy pt. "Nasze małe Ojczyzny. XX lat samorządności w województwie podlaskim". 

          Ostatnia sesja Rady Miejskiej V kadencji. Więcej zdjęć...    
 
Ostatnia sesja Rady Miejskiej V kadencji

fot. A. Kieliszek MPI


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl