Otwarcie drugiego kompleksu boisk "Orlik" w Ciechanowcu Drukuj
19.11.2010.

Ciechanowiec ma już drugi kompleks nowoczesnych boisk wybudowanych w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

W skład kompleksu wchodzi boisko piłkarskie z nawierzchnią syntetyczną typu „sztuczna trawa”, boisko wielofunkcyjne do gry w koszykówkę i siatkówkę, z nawierzchnią poliuretanową. Boiska oświetlone są lampami umieszczonymi na ośmiu masztach, co pozwoli korzystać z nich także po zmroku. Kompleks uzupełnia budynek sanitarno-szatniowy. Koszt inwestycji wyniósł ok. 983.092,00 złotych i był finansowany z kilku źródeł: 333.000,00 złotych pochodziło od Ministerstwa Sportu i Turystyki, kolejne 333.000,00  złotych przekazał Zarząd Województwa Podlaskiego, a 317.092,00  złotych dołożyła Gmina Ciechanowiec. Wykonawcą była warszawska firma City Play Sp. z o. o.

18 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie. Przecięcia wstęgi dokonali: sekretarz Województwa Podlaskiego Andrzej Kurpiewski, radna Sejmiku Województwa Podlaskiego Daria Krystyna Sapińska, prezes zarządu City Play Maria Tyszko-Gasik, dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu Mirosława Chojnowska, burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko oraz przedstawiciel samorządu szkolnego. Obiekt poświęcili ksiądz prałat Kazimierz Siekierko i ksiądz Michał Androsiuk. 

W uroczystości otwarcia uczestniczyli także burmistrzowie i wójtowie sąsiednich gmin, radni gminy Ciechanowiec, duchowieństwo, przedstawiciele oświaty, służb mundurowych i organizacji społecznych oraz dzieci i młodzież szkolna. 

W swoim wystąpieniu burmistrz Ciechanowca podziękował osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia, zarówno przedstawicielom urzędów, które dofinansowały budowę kompleksu, jak i osobom, które włożyły ogromny trud i zaangażowały się w pracę przy budowie drugiego już „Orlika”  dostępnego dla wszystkich chętnych – dzieci, młodzieży i dorosłych.

W części artystycznej wystąpiły dzieci i młodzież w układach tanecznych, prezentując umiejętności zdobyte podczas letnich warsztatów, zespół „Akwarelki” oraz uczniowie Szkoły Muzycznej przy COKiS i Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu. Finałem otwarcia kompleksu boisk w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” były rozgrywki piłkarskie. Chłopcy rozegrali mecze o Puchar Wojewody Podlaskiego, a dziewczęta zagrały mecz o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego działającego przy Szkole Podstawowej w Ciechanowcu.

          Więcej zdjęć...
                 
Otwarcie drugiego kompleksu boisk „Orlik” w Ciechanowcu 

fot. Z. Poniatowski MPI


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl