Ciechanowiec na Międzynarodowych Targach GLOB 2011 Drukuj
19.04.2011.

Logo GLOB


Kraina Pradolina Bugu i Nurca, a w tym Ciechanowiec, została zaprezentowana na  XII Międzynarodowych Targach Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego GLOB 2011, które odbyły się 25-27 marca na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Katowickich Sp. z o.o.

Tegorocznym krajem partnerskim GLOB 2011 była Indonezja, partnerem regionalnym miasto Zabrze, natomiast regionem partnerskim Warmia i Mazury.

Na targach, kompleksową ofertę regionów, tour operatorów, biur podróży, uzdrowisk oraz przewoźników, zaprezentowało ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy, w tym z Belgii, Bułgarii, Czech, Egiptu, Francji, Gruzji, Indonezji, Litwy, Słowacji, Tunezji, Turcji, Węgier.

Gmina Ciechanowiec wspólnie z Gospodarstwem Agroturystycznym Ziołowy Zakątek z Korycin prezentowała krainę Pradoliny Bugu i Nurca, która powstała w ramach projektu „Rozwój przedsiębiorczości w ramach sieci Opowieści z Narwi” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 2.2.1 "Poprawa jakości usług świadczonych przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Stoisko Pradolina Bugu i Nurca cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Byliśmy tam po to, aby pokazać Ciechanowiec i potencjał turystyczny gminy, i to się udało. Dostrzegliśmy to po reakcjach odwiedzających nasze stoisko, dla których południowe Podlasie było nie zawsze dostatecznie znanym terenem. Bardzo duże zainteresowanie budziła nasza agroturystyka i możliwość aktywnego spędzania czasu – powiedział Piotr Filiński pracownik Punktu Informacji Turystycznej w Ciechanowcu oraz ekspert regionalny ds. produktów turystycznych w ramach projektu „Rozwój przedsiębiorczości w ramach sieci Opowieści z Narwi”  – Udało się nam wzbudzić zainteresowanie tą częścią Polski, pokazać piękno pogranicza Podlasia i Mazowsza oraz zaprezentować, oferowane przez lokalnych dostawców usług turystycznych, atrakcje czekające na turystów. 

Projekt „Rozwój przedsiębiorczości w ramach sieci Opowieści z Narwi” ma na celu poprawę jakości usług świadczonych przez instytucje z terenu województwa: podlaskiego,  lubelskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W każdym z tych województw wybrane zostały krainy w tym Pradolina Bugu i Nurca, w skład której wchodzi Gmina Ciechanowiec.

W ramach projektu dostawcy usług turystycznych w poszczególnych krainach tworzą sieciowy produkt turystyczny, w formie pakietu biletowego, w którym zbierane są atrakcje, tworzone są aktywne pakiety pobytowe łączące bazy noclegowo-gastronomiczne z aktywną formą wypoczynku po terenie krainy (pieszą, rowerową, kajakową).

          Więcej zdjęć...

Ciechanowiec na międzynarodowych targach GLOB 2011

fot. Punkt Informacji Turystycznej

 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl