Pierwsze miejsce w kraju Drukuj
03.06.2011.

 Emilia Kordulska

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu

Uczennica Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu Emilia Kordulska zajęla I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KLIO 2011” - „Śladami starożytnych cywilizacji”.

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „KLIO 2011” organizowany jest przez Centrum Edukacji Historycznej „KLIO” dla uczniów klas IV-VI, by popularyzować i poszerzać wiedzę na temat historii starożytnych cywilizacji Egiptu, Grecji i Rzymu, kształtować wyobraźnię przestrzenną poprzez prace plastyczne i fotograficzne oraz integrować młodzież przejawiającą zainteresowania historyczne. Konkurs rozgrywany jest w trzech formach: testu wiedzy, konkursu prac plastycznych i konkursu fotografii.

Uczniowie biorący udział w teście musieli wykazać się wiedzą o wierzeniach religijnych starożytnych Egipcjan, Greków i Rzymian, sporcie, sztuce, architekturze, kulturze i nauce w starożytności, wojnach, systemach rządów i wybitnych postaciach świata starożytnego oraz o cechach charakterystycznych Aten i Sparty. Uczestnicy konkursu prac plastycznych musieli zilustrować wybrany związek frazeologiczny z okresu starożytności, a uczestnicy konkursu fotograficznego - wykonać jedną fotografię przedmiotu, miejsca, sytuacji lub osoby, która współcześnie odzwierciedla starożytny frazeologizm.

W konkursie koordynowanym w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu przez nauczyciela historii Ewę Wróblewską wzięło udział 20 uczniów  - 10 osób w teście wiedzy i po 5 osób w konkursie prac plastycznych i fotograficznym.

Emilia Kordulska okazała się najlepsza w teście wiedzy i zajęła I miejsce w kraju, za co otrzymała dyplom i nagrodę główną, którą był laptop. Magdalena Zawistowska zdobyła tytuł laureata i otrzymała pamiątkowy dyplom za zajęcie I miejsca w szkole.

Dyplom Emilii Kordulskiej
                   
Ogólnopolski Konkurs Historyczny „KLIO 2011” 

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl