buy medication online
 
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe Drukuj
17.11.2011.
 Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

W dniach od 15 do 24 listopada 2011 roku uczniowie podlaskich szkół podstawowych uczestniczą w szkolnym etapie wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu została zgłoszona do siedmiu konkursów: matematycznego, języka polskiego, języka angielskiego, historycznego, przyrodniczego, informatycznego i z plastyki. W konkursowych zmaganiach weźmie udział łącznie 139 uczestników. Do konkursów przystępują głównie szóstoklasiści, ale zdarza się, że i młodsi uczniowie (z klas piątych, a nawet czwartych) próbują swoich sił w rozwiązywaniu testów przygotowanych przez Kuratorium Oświaty.

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe mają przebieg trzystopniowy. Uczestnicy etapu szkolnego, którzy zdobędą wymaganą liczbę punktów, kwalifikują się do udziału na szczeblu rejonowym. Konkursy kończy finał wojewódzki, w którym najlepsi uzyskują tytuł laureata, a pozostali uczestnicy – finalisty.

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe cieszą się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Warto podkreślić, że w ostatnich latach odnosimy też w tej dziedzinie znaczące sukcesy. W ubiegłym roku szkolnym w etapie wojewódzkim konkursów uczestniczyło siedmioro uczniów naszej szkoły. Sześcioro z nich zdobyło tytuł laureata: Norbert Lipski, Dawid Perlejewski i Remigiusz Truszkowski (wszyscy w konkursie historycznym – nauczyciel Ewa Wróblewska), Marlena Gieros (konkurs języka polskiego – nauczyciel Marianna Gołębiewska), Marta Pełszyk (konkurs z plastyki – nauczyciel Barbara Pełszyk), Bartłomiej Michalczuk (konkurs przyrodniczy – nauczyciel Hanna Kordulska). Ponadto tytuł finalisty konkursu historycznego uzyskała Marta Krysińska. Na mocy obowiązujących przepisów laureaci konkursów są zwolnieni z obowiązku pisania sprawdzianu zewnętrznego w klasie szóstej, a na zaświadczeniach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej mają wpisaną maksymalną liczbę punktów – 40.

Mamy nadzieję, że w tegorocznych konkursach uda się nam uzyskać kolejne sukcesy, co najmniej porównywalne do ubiegłorocznego wyniku – najlepszego w historii szkoły.
                                                        

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu
Krzysztof Pełszyk

         

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

fot. M. Matłowski

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card