buy medication online
 
Adwentowy dźwięk ligawek Drukuj
08.12.2011.
 Adwentowy dźwięk ligawek

Dźwięki podlaskich ligawek, kaszubskich bazun, góralskich trombit i innych instrumentów pasterskich oznajmiły o nadejściu Adwentu. Po raz XXXI odbył się w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. K. Uszyńskiego.

Przez dwa dni Ciechanowiec rozbrzmiewał dźwiękami ludowej muzyki granej na różnorodnych instrumentach pasterskich przez wykonawców z Ukrainy i Litwy, Białorusi i Słowacji, Kaszub, Podhala, Podbeskidzia i Podlasia. Po przesłuchaniach konkursowych pierwszego dnia, drugiego odbył się koncert laureatów, a zespoły: „Pieniny” z Krościenka nad Dunajcem, Zespół Regionalny "Koniaków" z Koniakowa, Kaszubi z Kartuz, Litwini z Puńska, Białorusini (zespół „Rada”), zespół „Bacowskie Trio” ze Słowacji i Huculi z Putiły na Ukrainie zaprezentowali pasterskie melodie ze swoich regionów.

W tegorocznych “Ligawkach” wzięło udział, w różnych kategoriach, 116 uczestników, których oceniało jury w składzie: dr hab. Ewa Anna Gruszczyńska-Ziółkowska – muzykolog, Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego – przewodnicząca jury, mgr Jacek Jackowski – muzyk i muzykolog, Zakład Muzykologii w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk, dr Weronika Grozdew-Kołacińska – etnomuzykolog, instruktor emisji głosu, Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” SGGW w Warszawie, mgr Halina Dulikowska - teoretyk muzyki, Polski Instytut Muzyczny w Łodzi, mgr Józef Grawiński – pianista i nauczyciel, Polski Instytut Muzyczny w Łodzi.

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach na www.muzeumrolnictwa.pl.

Adwentowy dźwięk ligawek 

fot. Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card