Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu Drukuj


Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu Jedną z pierwszych instytucji zajmujących się upowszechnianiem kultury na terenie Ciechanowca była Świetlica Miejska prowadzona przez Towarzystwo Miłośników Ciechanowca, która mieściła się w wynajmowanych pomieszczeniach najpierw na ulicy Mickiewicza, a potem Kościuszki.

Po wybudowaniu w 1966 roku miejskiego Domu Kultury „Strażak” Świetlica przeszła pod egidę Urzędu Miejskiego i rozpoczęła działalność jako Miejski Ośrodek Kultury. Po reformie administracyjnej w 1975 roku nazwę zmieniono na Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Do 1991 roku działał on w tej formule, potem zmienił ponownie nazwę na Miejski Ośrodek Kultury i przeprowadził się do budynku Kina „Meteor”. Kolejna reorganizacja nastąpiła w 2005 roku, kiedy nową siedzibą stał się budynek przy ulicy 11 Listopada 5 A, a nazwa została zmieniona na Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

W ramach statutowej działalności COKiS jest głównym organizatorem miejskich imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych (np.: Festyn „Wianki na Nurcu”, Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania”), wykonuje scenografie i dekoracje w czasie miejskich obchodów świąt narodowych, organizuje mecze ligowe drużyn piłkarskich, regaty kajakowe i amatorskie turnieje piłki nożnej, tenisa stołowego, szachów, plażowej i halowej piłki siatkowej, konkursy plastyczne i wystawy twórczości.

COKiS współpracuje z Referatem Promocji Urzędu Miejskiego przy promocji miasta i walorów turystycznych gminy - wspólnie podjęte działania zaowocowały wydaniem m.in. „Historii Ciechanowca” oraz uruchomieniem Punktu Informacji Turystycznej.

Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu organizuje zajęcia sportowe z siatkówki (dla dorosłych), piłki nożnej (4 grupy wiekowe – żaki, trampkarze starsi, juniorzy młodsi, seniorzy), szachów (2 grupy); zajęcia taneczne dla dzieci (2 grupy wiekowe) i dorosłych, w czasie których chętni poznają taniec towarzyski, jazzowy, modern oraz podstawy tańca klasycznego, hip-hopu i funky; warsztaty muzyczne w zakresie instrumentów dętych drewnianych i blaszanych; zajęcia plastyczne dla dzieci (5 grup) i dorosłych (1 grupa)

W COKiS działają:

  • Świetlica Socjoterapeutyczna, w której prowadzone są zajęcia świetlicowe (w formie gier i zabaw), edukacyjno-wyrównawcze (prowadzone przez wolontariuszy), profilaktyczno-terapeutyczne (prowadzone przez zapraszanych specjalistów), relaksacyjne i artystyczne;

  • Klub Seniora „Chwilowo młodzi”, który nawiązał kontakty z innymi Klubami Seniora z powiatu wysokomazowieckiego, a także organizuje wycieczki, wieczorki i spotkania;

  • Orkiestra Dęta COKiS, która występuje na wielu uroczystościach miejskich;

  • Zespół Tańca Nowoczesnego to grupa młodzieży wykonująca różne układy taneczne,

  • Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia, w której prowadzone są zajęcia z teorii muzyki i umuzykalnienia oraz nauka gry na fortepianie, gitarze, saksofonie i akordeonie.

COKiS zarządza Stadionem Miejskim oraz tzw. Wyspą, gdzie znajduje się boisko do gry w plażową piłkę siatkową i plaża z kąpieliskiem.

Klauzula informacyjna COKiS o przetwarzaniu danych osobowych
  .docx   .pdf

Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Mostowa 6
18-230 Ciechanowiec
tel. 86 271 05 63
e-mail: cokis@ciechanowiec.pl

Godziny otwarcia:
w niedziele - podczas organizowanych imprez
oraz

Budynek byłej synagogi
ul. Mostowa 6

Sala gimnastyczna COKiS
ul. 11 Listopada 5A

Poniedziałek – 9.00-20.00
Wtorek – 9.00-20.00
Środa – 9.00-20.00
Czwartek – 9.00-20.00
Piątek – 8.00-16.00

Wtorek – 15.00-19.30
Środa – 16.30-19.30
Czwartek – 15.00-19.30
Piątek – 15.00-19.30
Sobota – 14.00-19.00

           Więcej zdjęć...

Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu

 
następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl