Wianki na Nurcu 2012 Drukuj
27.06.2012.

Wianki na Nurcu 2012 

Już po raz 37. odbyła się jedna z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu - Wianki na Nurcu. Festyn rozpoczął się od poświęcenia wody na zalewie przez księdza Andrzeja Polakowskiego, proboszcza parafii pw. NMP z Fatimy w Ciechanowcu.

Z programu zaoferowanego przez organizatorów, każdy mógł wybrać coś dla siebie, skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej czy garmażeryjnej. Na scenie wystąpiły: zespół tańca nowoczesnego C-C SQUAD i Zespół Tańców Narodowych z Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Orkiestra Dęta COKiS z mażoretkami. Dużą uwagę zgromadzonych przyciągnął „Kabaret dwudziestolecia międzywojennego - czyli humor i piosenka z tamtych lat” w wykonaniu aktora Mirosława Kowalczyka. Uczestnicy imprezy mogli także potańczyć przy muzyce rozrywkowej zespołów ROCKING HEAVEN, CRAZY BOYS, VIESNA i gwiazdy wieczoru zespołu CLIVER.

Jednym z głównych punktów festynu był „Konkurs na najpiękniejszy wianek”. W tym roku pierwszą nagrodę zdobyła Oliwia Dudek, drugie miejsce Anna Dudek, a miejsce trzecie Amelia Morzy. Wyróżnienie otrzymały Aleksandra Boguszewska, Martyna Dudek i Małgorzata Murawska. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie.

Późnym wieczorem na wodę wypłynęły kajaki i łodzie, z których wśród blasku pochodni puszczane były wianki na wodę. Tradycyjnie obrzęd ten zakończył się spektakularnym pokazem sztucznych ogni.
Imprezę prowadziła dziennikarka telewizyjna Gosia Kosik. Organizatorem był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Bobra”. Patronat nad Wiankami objęli Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego.

W tym roku festyn już po raz trzeci wpisał się w cykl imprez pod wspólnym szyldem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Bobra” jako wydarzenie o charakterze promocyjnym, mające na celu informowanie o obszarze działania LGD oraz o Lokalnej Strategii Rozwoju, a także aktywizowanie społeczności lokalnej. Festyn współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Impreza, poza wspomnianymi wyżej środkami unijnymi, finansowana była także przez Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu i Zakłady Mięsne „Stół Polski” w Ciechanowcu.

Patronat medialny: TVP Białystok, Polskie Radio Białystok, Miejski Portal Internetowy ciechanowiec.pl.

          Więcej zdjęć... 

Wianki na Nurcu 2012

fot. O. R. Tomaszewska, A. U. Kieliszek MPI

 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl