buy medication online
 
Z kopyta kulig rwie... Drukuj
01.02.2013.


Dzięki wspólnej inicjatywie wielu ciechanowieckich instytucji i osób, w piękny, słoneczny zimowy dzień, zorganizowano dla odpoczywających w czasie ferii dzieci i młodzieży tradycyjny kulig – przejażdżkę orszakiem sań i zabawę przy ognisku.


Z kopyta kulig rwie…

fot. Z. Poniatowski MPI


Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Ośrodek Pomocy Społecznej, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej i Parafia pw. NMP z Fatimy zapewniły obsługę organizacyjną imprezy, fundusze na zakupienie kiełbasy na ognisko i nagród dla uczestników zabaw. Tomasz Miliszkiewicz, Czesław Filiński i Lucjan Zawadzki z Ciechanowca oraz Jan Jaźwiński z Dąbczyna bezpłatnie użyczyli koni i sań. Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych "Fare" w Ciechanowcu przygotowało trasę,  sołtys z Zadobrza Stanisław Kłopotowski przygotował ogniska a Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza dostarczył gorącą herbatę.

Przy ogniskach spotkało się blisko 70 osób biorących udział w kuligu oraz uczestnicy szkolenia unitarnego klas wojskowo-sportowych ZSOiZ. Wśród nich był solista scen operowych występujący w całej Polsce i za granicą, laureat wielu prestiżowych nagród, przebywający w tym czasie w Ciechanowcu, tenor Iwo Orłowski.

Dzieci i ich opiekunowie skorzystali z przejażdżki sześcioma parami sań do "Sówki" i z powrotem w okolice Zadobrza. Mimo niezbyt dużego mrozu i pięknego słońca, pęd koni wychłodził  uczestników sanny  - dopiero po posileniu się pieczoną kiełbaską i gorącą herbatą, dzieci wzięły udział w grach i zabawach. Zdobyte w zawodach nagrody, wręczone będą przez proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej ks. Tadeusza Kryńskiego w czasie niedzielnej mszy świętej o godzinie 12.00.

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card