Z kopyta kulig rwie... Drukuj
01.02.2013.


Dzięki wspólnej inicjatywie wielu ciechanowieckich instytucji i osób, w piękny, słoneczny zimowy dzień, zorganizowano dla odpoczywających w czasie ferii dzieci i młodzieży tradycyjny kulig – przejażdżkę orszakiem sań i zabawę przy ognisku.


Z kopyta kulig rwie…

fot. Z. Poniatowski MPI


Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Ośrodek Pomocy Społecznej, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej i Parafia pw. NMP z Fatimy zapewniły obsługę organizacyjną imprezy, fundusze na zakupienie kiełbasy na ognisko i nagród dla uczestników zabaw. Tomasz Miliszkiewicz, Czesław Filiński i Lucjan Zawadzki z Ciechanowca oraz Jan Jaźwiński z Dąbczyna bezpłatnie użyczyli koni i sań. Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych "Fare" w Ciechanowcu przygotowało trasę,  sołtys z Zadobrza Stanisław Kłopotowski przygotował ogniska a Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza dostarczył gorącą herbatę.

Przy ogniskach spotkało się blisko 70 osób biorących udział w kuligu oraz uczestnicy szkolenia unitarnego klas wojskowo-sportowych ZSOiZ. Wśród nich był solista scen operowych występujący w całej Polsce i za granicą, laureat wielu prestiżowych nagród, przebywający w tym czasie w Ciechanowcu, tenor Iwo Orłowski.

Dzieci i ich opiekunowie skorzystali z przejażdżki sześcioma parami sań do "Sówki" i z powrotem w okolice Zadobrza. Mimo niezbyt dużego mrozu i pięknego słońca, pęd koni wychłodził  uczestników sanny  - dopiero po posileniu się pieczoną kiełbaską i gorącą herbatą, dzieci wzięły udział w grach i zabawach. Zdobyte w zawodach nagrody, wręczone będą przez proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej ks. Tadeusza Kryńskiego w czasie niedzielnej mszy świętej o godzinie 12.00.

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl