Pani Lucyna Sawicka w gronie ponad 2000 polskich stulatków Drukuj
10.04.2013.


Pani Lucyna Sawicka z Ciechanowca dołączyła do grona ponad 2000 polskich stulatków. Życzenia z okazji tego szczególnego jubileuszu składała Jej nie tylko rodzina i znajomi.

Pani Lucyna Sawicka w gronie ponad 2000 polskich stulatków

fot. Z. Poniatowski MPI


Wręczając pamiątkowy grawerton, kwiaty i kosz pełen słodyczy, Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko życzył Jubilatce dalszych długich lat w dobrym zdrowiu i w otoczeniu bliskich i życzliwych osób. Burmistrz przekazał też listy gratulacyjne z życzeniami od Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska i Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno.

Pani Lucyna Sawicka urodziła się 4 kwietnia 1913 roku w Kamieńczyku w gminie Nur. W 1929 roku wraz z rodzicami przeprowadziła się do Skórca, a w 1947 roku wraz z mężem i dziećmi zamieszkała w Ciechanowcu. Jest matką szóstki dzieci, babcią siedmiorga wnuków i prababcią jedenaściorga prawnuków. Jubilatka ma doskonałą pamięć, recytuje wiersze, nie narzeka na zdrowie, jada tylko swojskie wędliny i nie stroni od słodyczy.

Pani Sawicka, w swoim długim życiu, była zawsze osobą niezwykle pracowitą i aktywną, siedemnaście razy uczestniczyła w pieszych pielgrzymkach z Warszawy do Częstochowy. Największą pasją pani Lucyny były kwiaty hodowane w przydomowym ogródku, których najpiękniejsze okazy oddawała do przystrojenia kościoła. Uroda róż i piwonii przyciągała ludzi, którzy chcieli je kupować. To podsunęło pomysł, efektem którego była pierwsza w Ciechanowcu szklarnia i pierwsza kwiaciarnia.

W uroczystości jubileuszu uczestniczyli również naczelnik Inspektoratu ZUS w Łomży Alicja Konopka, przedstawiciel Inspektoratu ZUS w Wysokiem Mazowieckiem Waldemar Molenda, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ciechanowcu Barbara Niewiarowska i redaktor Maria Tocka z tygodnika „Kontakty”.

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl