buy medication online
 
Dziewięcioletni Mistrz Europy Mistrzem Ciechanowca Drukuj
10.04.2013.


W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu rozegrany został VII Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca.

Dziewięcioletni Mistrz Europy Mistrzem Ciechanowca

fot. Z. Poniatowski MPI


Organizowany od 2007 roku turniej staje się coraz popularniejszy, z każdym rokiem zwiększa się liczba rywalizujących zawodników, także tych z rankingiem FIDE (w 2013 r. 1 kobieta i 7 mężczyzn). W tegorocznym turnieju o zwycięstwo rywalizowało 30 pań i 81 panów. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (7 rund po 15 minut, pary kojarzone komputerowo), a sędzią głównym zawodów był instruktor i sędzia klasy I, Sławomir Zbigniew Sobociński.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Justyna Chojnowska (KSz Maraton Łomża), druga była Karolina Chojnowska (KSz Maraton Łomża), a trzecia Magdalena Łukaszewska (KSz Maraton Łomża). Wszystkie trzy panie zdobyły 5,5 pkt. i zgodnie z regulaminem o kolejności w turnieju zdecydował inny sposób obliczeń, tzw. średni Buchholz.

Podobnie sytuacja wyglądała wśród mężczyzn, aż 5 panów zdobyło 6 punktów i o kolejności decydował średni Buchholz. Ostatecznie trzecie miejsce zajął Janusz Dzienisiuk (Siemiatycze), drugie Sławomir Ołowski (Ołowskie), a zwycięzcą został Paweł Kozłowski (MKSz-MDK Białystok).

Dziewięcioletni zdobywca Pucharu Burmistrza Ciechanowca i tytułu Mistrza Ciechanowca, już od kilku lat święci triumfy w krajowych i międzynarodowych zawodach. Jak dotychczas jego największym osiągnięciem jest zdobycie tytułu mistrza Europy w kategorii do lat 8 na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Szybkich, które zostały rozegrane w Druskiennikach w 2011 roku.

Czesław Burdziuk (1945-2006) - przez 30 lat swojej pracy zawodowej był aktywnym animatorem sportu w Ciechanowcu. Jego największe sukcesy jako trenera związane były z piłką siatkową oraz z szachami – uczył dzieci i młodzież gry w szachy, organizował wyjazdy na turnieje.

          Więcej zdjęć...
 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card